Hlavní obsah
Foto: Petr Vreštiak

Těším se na krásnou a dobrodružnou expedici, říká Radovan Lipus, režisér nové inscenace HRA-NIC-e

Nevšední zážitek nabídne nová inscenace HRA-NIC-e, kterou v těchto dnech připravují přední čeští divadelní tvůrci: režisér Radovan Lipus, scénograf Šimon Caban a dramaturgyně Renata Putzlacher. Premiéra hry se uskuteční už za měsíc, 26. srpna v 19 hodin v sále Dřevník broumovského kláštera.

Foto: Petr Vreštiak
Těším se na krásnou a dobrodružnou expedici, říká Radovan Lipus, režisér nové inscenace HRA-NIC-e

Unikátní představení HRA-NIC-e, v němž kromě dobové hudby zazní také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala, bude vyprávět o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Bude také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. 

Kromě herců Zdeňka Trčálka, Kajetána Písařovice, Barbary Humel, Zbigniewa Kaliny, Jaromíra Chmelaře,  Patrycje Sikory, Martiny Longinové či Vojtěcha Vodochodského se budou na představení podílet i ochotníci z Broumovska: Zdeněk Zelený, Antonín Kohl, Klára Nentvichová, Kateřina Vejrostová, Marie Špryňarová, Tomáš Mrština, Matěj Pátek, Renata Klicperová.

Premiéra hry se uskuteční ve středu 26. srpna v 19 hodin v novém sále Dřevník broumovského kláštera. První repríza bude následovat hned den poté, ve čtvrtek 27. srpna v 19 hodin tamtéž.

„Těším se na krásnou a dobrodružnou společnou expedici na nevšedním místě s nevšedními lidmi. Snad to pro diváky bude potěšující zážitek a pro nás tvůrce tři nabité, barokně košaté týdny,“ řekl režisér Radovan Lipus.

„Ze své poslední návštěvy broumovského kláštera při příležitosti otevření nového sálu Dřevník a celé rekonstruované klášterní zahrady veřejnosti jsem si dovezla spoustu zážitků. Prostor kláštera byl pro mě pokaždé velkou inspirací, což by na připravovaném  textu mělo být určitě znát. Jsem si jistá, že toto duchovní místo podpoříme a vyzdvihneme jeho monumentalitu. Broumovští mají být na co pyšní,“ dodala autorka inscenace Renata Putzlacher.

Vstupenky na inscenaci je možné rezervovat na webu broumovského kláštera či zakoupit v předprodeji v klášterní kavárně Café Dientzenhofer. Projekt vzniká za podpory Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků