Hlavní obsah

Technické muzeum v Brně otevře expozice a výstavy i své mimobrněnské technické památky

V úterý 12. května Technické muzeum v Brně s drobným omezením otevře expozice, výstavy i všechny své technické památky. Pro návštěvníky hlavní budovy muzea v Brně připravili lektoři speciální hru, která zájemce zábavnou formou provede nejzajímavějšími místy muzea.

Technické muzeum v Brně otevře expozice a výstavy i své mimobrněnské technické památky

Některé interaktivní části expozic a výstav budou však zpřístupněny kvůli hygienické bezpečnosti v omezeném režimu. Připravovaná muzejní hra s názvem Objevná cesta doktora Elektrona má právě v tomto období zpestřit veřejnosti zážitek z návštěvy. Zapojit se do ní budou moci hlavně jednotlivci, určená je především dětem.

„Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména stojí za objevy, které mohou najít návštěvníci přímo v muzeu,“ uvedl lektor z Technického muzea v Brně Zbyněk Rederer.

„Při zakoupení vstupenky do muzea zájemci obdrží hrací kartu na základě, které se stanou muzejními pátrači. Po rozluštění první nápovědy se ‚setkají‘ s nejstaršími vynálezci jako například Johann Guttenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně,“ vysvětlil Zbyněk Rederer.

Každý, kdo se po 12. květnu do hry zapojí a podaří se mu vyřešit celou hrací kartu, obdrží na závěr hry od maskota „doktora Elektrona“ pamětní sběratelskou minci.

Návštěvníci si v prostorách Technického muzea v Brně od znovuotevření 12. května budou moci prohlédnout výstavu Železná opona 1948–1989 nebo se seznámit s výzbrojí a zbraněmi Československé armády ve výstavě V těžkých dobách.

Na méně vážné téma je zavede výstava Retrogaming No. 2, a to do historie prvních počítačů a herních konzolí jako například legendární Super Mario Bros. (bez možnosti interaktivní hry na historických počítačích).

Výstavy potrvají do konce září. Trojici výstav doplňuje téma vodicích psů jako průvodců nevidomého člověka – tu je možné navštívit do 7. června.

Tipem na výlety jsou památky ve správě TMB – Kulturní památka Kovárna v Těšanech. Národní kulturní památka Stará huť u Adamova, Národní kulturní památka Vodní mlýn ve Slupi, Kulturní památka Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou, Areál československého opevnění a železné opony v Šatově (provoz omezen, možnost zakoupit suvenýry a prohlídka exteriérů s výkladem průvodce), Národní kulturní památka Větrný mlýn v Kuželově (provoz omezen, možnost návštěvy exteriérů a vybraných interiérů (pouze přízemí mlýna a část hospodářského stavení dle pokynů průvodce.)

Další informace o podmínkách otevření Technického muzea v Brně a technických památek v jeho správě na oficiálních stránkách www.tmbrno.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků