Hlavní obsah
Studentka optiky Foto: SŠT Přerov

Střední škola technická v Přerově láká žáky ke studiu technických oborů

Rok 2013 byl na SŠT Přerov zahájen ve znamení kampaně na podporu technických oborů. Škola láká nejen na nejmodernější ICT techniku, iPady, nejnovější technologii a software, ale také na spolupráci s významnými zaměstnavateli, nebo stipendia pro studenty.

Studentka optiky Foto: SŠT Přerov
Střední škola technická v Přerově láká žáky ke studiu technických oborů

Říká se, že "kolik řemesel umíš, tolikrát jsi člověkem". Tohle motto se snaží připomenout v Přerově. V návaznosti na nedostatek kvalifikované pracovní síly v průmyslu, respektive technických odvětvích, je velká poptávka po "zlatých českých ručičkách". Na SŠT v Přerově se snaží být atraktivní pro potenciální studenty a zpopularizovat technické obory. 

Kampaň probíhá v rámci projektu Inovace technického vzdělávání na SŠT Přerov, reg. č. CZ.1.07/1.1.26/01.0023. Cílem projektu je od počátku února 2012 inovace výuky, motivace potenciálních žáků a propagace technického vzdělávání.

V rámci projektu již byly vytvořeny výukové pomůcky (textové učební materiály, prezentace, výuková DVD). V současném období probíhají finální přípravy na vytvoření speciálního výukového SW pro tablety, které budou ve výuce používat žáci vybraných oborů (Mechanik seřizovač a Optik, Elektrotechnika) formou elektronické učebnice pro iPady. Učebny jsou vybaveny nejmodernější ICT technikou s nainstalovanými nejnovějšími technologiemi CAD/CAM.

"Právě SŠT v Přerově mi dala skvělý technický základ pro následné studium Strojní fakulty na VUT v Brně, na Univerzitě v Dánsku a start kariéry v nadnárodní firmě v oblasti automobilového průmyslu," sdělil své zkušenosti se studiem na škole Ing. Pavel Martinec, nyní Junior Manager ze společnosti BOSCH Group.

V rámci mediální kampaně probíhají nejrůznější aktivity, např. propagační kampaň v rádiu Haná, v regionálním i krajském tisku. Proběhlo také několik eventů pro popularizaci technických oborů zejména pro žáky základních škol (burza škol v Přerově, Scholaris v Olomouci, Dny otevřených dveří na SŠT v Přerově a tematické workshopy uskutečněné na SŠT v Přerově pro žáky ZŠ). Probíhají stále návštěvy pedagogů na základních školách, kde žákům popularizují spoluúčast strojírenských firem při náborových akcích a společně hledají důvody nedostatku perspektivních pracovníků ve strojírenských oborech. 

Projekt se bude konat do konce července 2013. Reaguje na požadavky trhu práce a nedostatek kvalifikovaných pracovních sil v průmyslu a technických odvětvích.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků