Hlavní obsah
Foto: Magistrát města Hradce Králové

Stavební práce na odlehčovací službě v Hradci Králové začaly, budova bude mít 35 lůžek

Stavební technika firmy Strabag a.s. v pondělí 25. května zahájila práce na odlehčovací službě Honkova. Stavební práce na jedné z největších investičních akcí města Hradce Králové potrvají do roku 2021.

Foto: Magistrát města Hradce Králové
Stavební práce na odlehčovací službě v Hradci Králové začaly, budova bude mít 35 lůžek

Kapacitně dosáhne budova odlehčovací služby, kterou město nechává postavit za 115,7 milionu korun včetně DPH, 35 lůžek.

„Budova bude postavena do tvaru písmene V, u ní se bude nacházet parkoviště a revitalizována bude i okolní zeleň. Nejprve se začalo s demoličními pracemi na stávajícím stavebním objektu, poté bude zahájena stavba odlehčovací služby,“ uvedl náměstek pro oblast investic Jiří Bláha.

Odlehčovací služba je službou na přechodnou dobu poskytovanou osobám se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení.

„Tímto projektem chceme podpořit rodiny, které se starají o své blízké. Cílem této stavby je vytvořit moderní zázemí pro seniory a osoby se zdravotním postižením a umožnit pečujícím nezbytný odpočinek a regeneraci sil. Jedná se v podstatě o zařízení, které představuje 24hodinovou pobytovou službu na přechodné, maximálně tříměsíční období. Prostory budou plně bezbariérové a uzpůsobené nejen vozíčkářům, ale i pro umístění trvale ležících klientů,“ řekl náměstek primátora pro oblast sociálních věcí Martin Hanousek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků