Hlavní obsah

Stavba lávky přes Labe v Hradci Králové má zatím zelenou

Lávka přes Labe u Aldisu v Hradci Králové má naději na realizaci. Rada města v úterý 14.dubna schválila zadávací podmínky, které bude ještě během dubna projednávat zastupitelstvo. Ještě na jaře by pak mělo být vypsáno výběrové řízení na zhotovitele lávky.

Stavba lávky přes Labe v Hradci Králové má zatím zelenou

Samotná stavba lávky před Labe bude moci začít až na podzim příštího roku, jelikož do té doby bude v lokalitě Aldis pracovat stavební firma na dokončení budovy ČSOB. Do konce prázdnin také dojde ke zbourání jedné ze dvou teras, která brání dostavbě budovy ČSOB. Rada města v úterý schválila uzavření smlouvy se společností, která odstranění terasy provede za cenu 3,4 milionu korun bez DPH.

„Je to už čtvrtý pokus o vysoutěžení zhotovitele na stavbu lávky přes Labe u Aldisu, poprvé se nám nikdo nepřihlásil a v dalších případech byla cena neúměrně vysoká. Aby se toto nestalo i napočtvrté, rozhodli jsme se předpokládanou cenu zatím nezveřejňovat,“ uvedl náměstek primátora pro rozvoj města a investice Jiří Bláha.

Realizace stavby je ale podmíněna žádostí o změnu stavby před jejím dokončením „V polovině března jsme podali tuto žádost se všemi přílohami na stavební úřad, což zároveň znamená, že jsme splnili termín, ke kterému jsme se zavázali v dodatku ke smlouvám s ČSOB. Do konce května pak musíme získat pravomocné rozhodnutí, poté bude možné v celém procesu plynule pokračovat,“ doplnil náměstek Bláha.

K vypsání výběrového řízení by pak mohlo dojít ke konci května nebo v průběhu června.

S výstavbou lávky bude moci vysoutěžený zhotovitel začít až na podzim příštího roku. „Nejdéle do 30. září 2021 bude na staveništi pracovat ČSOB, do té doby bude moci vysoutěžená stavební firma na lávku řešit objednávky stavebních prvků a další dodávky,“ sdělil náměstek Bláha.

Pokračuje také stavba budovy ČSOB a plánované piazzety. „V rámci stavby lávky přes Labe mělo dojít ke zbourání dvou stávajících teras v lokalitě Aldis. Vzhledem k tomu, že jsme zatím stavbu lávky nezahájili, nedošlo ani k tomuto bourání. Jedna z teras brání dostavbě budovy ČSOB, z tohoto důvodu musí dojít k jejímu zbourání ještě před započetím stavby lávky,“ dodal náměstek Bláha.

Rada města proto schválila uzavření smlouvy, na základě které dojde k odstranění terasy za 3,4 milionu korun bez DPH provedeno. Terasa by měla být zbourána do poloviny srpna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků