Hlavní obsah
Startují Nezastavitelní. 25.2.2016. Birell Jízda 2014 - Ostrava Komenského sady. Foto: Josef Zajíc

Startují Nezastavitelní. Handicapovaní mají šanci získat sportovní vybavení

Monoski, tandemové kolo či handbike. Takové vybavení potřebují hadicapovaní k tomu, aby mohli znovu žít aktivně. Často na ně však nemají peníze. To se může změnit díky projektu Nezastavitelní, jehož ambasadorem je slavný paralympionik Jiří Ježek.

Startují Nezastavitelní. 25.2.2016. Birell Jízda 2014 - Ostrava Komenského sady. Foto: Josef Zajíc
Startují Nezastavitelní. Handicapovaní mají šanci získat sportovní vybavení

Do Nezastavitelných se může do konce února zapojit každý handicapovaný člověk, který chce zase do svého života vrátit pohyb a dělat sport, který miluje.

Nezastavitelní volně navazují na dva úspěšné ročníky Birell Jízdy. Díky nim získalo 14 lidí handbike či kolo v celkové hodnotě více než 1 milión korun. Jednou z nich je i mladá maminka Iveta Boleslavová, která při nehodě na motorce přišla o svého životního partnera a je upoutána na vozík. Nyní už má vlastní handbike a znovu sportuje.

Pomáhat Nezastavitelným bude moci každý během celého roku 2016, a to svým pohybem. Bude stačit projet či projít speciální branou. Za každého člověka dá pak Nezastavitelným 5 korun Birell, který je organizátorem projektu.

Cílem je motivovat lidi, aby žili aktivně a přitom pomohli potřebným. Outdoorové akce pro účast veřejnosti na podporu Nezastavitelných se v těchto dnech připravují. Přesné termíny a místa budou včas zveřejněny na webu birell.cz

Handicapovaní se mohou hlásit do 29. února na webu birell.cz do projektu Nezastavitelní. Z došlých přihlášek vybere odborná komise v čele s Jiřím Ježkem 7 Nezastavitelných.

„Díky odhodlání, nadšení a nezištné pomoci ostatních jsem se mohl vrátit ke svému milovanému sportu. Jsem rád, že vznikají projekty jako Nezastavitelní, díky kterým se mohou k oblíbenému sportu vrátit lidé, kteří neměli v určité chvíli jejich života štěstí. Určitě všem doporučuji se přihlásit,” zve k účasti do projektu Nezastavitelní Jiří Ježek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků