Hlavní obsah
Širokou paletu nejrůznějších soutěží pro žáky a studenty doplňuje unikátní soutěž Logická olympiáda. Foto: Mensa ČR

Startuje desátý ročník Logické olympiády, soutěže pořádané Mensou ČR 

Letos již podesáté zve Mensa ČR hravé děti a mládež z celé republiky k účasti na Logické olympiádě. Registrace do soutěže probíhá až do konce září na stránce www.logickaolympiada.cz.

Širokou paletu nejrůznějších soutěží pro žáky a studenty doplňuje unikátní soutěž Logická olympiáda. Foto: Mensa ČR
Startuje desátý ročník Logické olympiády, soutěže pořádané Mensou ČR 

Širokou paletu nejrůznějších soutěží pro žáky a studenty doplňuje unikátní soutěž Logická olympiáda, v níž o úspěchu rozhoduje namísto znalostí a vědomostí logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku.

Na rozdíl od oborových soutěží typu matematické, fyzikální, či biologické olympiády nabízí Logická olympiáda úlohy nezávislé na úrovni vzdělání, a proto se mohou této soutěže účastnit děti a mládež od předškolního věku až po středoškoláky. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a vzbudit u nich zájem o rozvoj individuálních vloh. 

„Daří se nám přivést děti a mládež blíže k logickým úlohám a významným úspěchem bývá i odhalování skrytých talentů, k čemuž potřebujeme i spolupráci škol a pokud možno zapojení celých školních tříd plošně,” vysvětluje Petr Čavojský, místopředseda Mensy ČR.

V loňském roce se soutěže zúčastnilo 61 451 soutěžících z 2 909 škol. V Karlovarském kraji se do soutěže zapojilo 2166 žáků a studentů. Soutěž je pořádána v pěti věkových kategoriích pro děti od 3 do 20 let. 

„Zájemci se mohou registrovat na webových stránkách www.logickaolympiada.cz, a to až do 30. září, od října pak začíná základní kolo soutěže. To opět proběhne on-line, přihlásit se a soutěžit je možné z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do krajských kol a následně do celorepublikového finále, které se uskuteční koncem listopadu v Praze a v němž budou děti soutěžit o hodnotné ceny," doplňuje Petr Čavojský

Generálními partnery soutěže Logická olympiáda jsou škola Open Gate a Nadace The Kellner Family Foundation.

Díky partnerům v kraji - a těmi jsou hlavně města a firmy, které mají zájem rozvíjet a podporovat nadané děti, kteří v budoucnu mají potenciál se dále rozvíjet - se daří zajistit odpovídající ceny pro soutěžící. V krajském kole si každý soutěžící odnese malou pozornost a většina soutěžících i hodnotnou deskovou hru. „Deskové hry dokáží úžasným způsobem dostat děti od počítačů a dokáží rozvíjet sociální cítění a logické uvažování," dodal Petr Čavojský. Je zapotřebí všem sponzorům a podporovatelům poděkovat.

Záštitu nad soutěží v Karlovarském kraji převzala hejtmanka karlovarského kraje Mgr. Jana Vildumetzová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků