Hlavní obsah
Exkurze Bohumínem pro imobilní seniory se koná už podeváté. Foto: Pavel Čempěl

Starosta Bohumína si střihne roli průvodce

V úterý 1. října se starosta Bohumína Petr Vícha stane na pár hodin průvodcem. Méně pohyblivé seniory z místních domovů pro seniory vezme od 9 hodin na vyjížďku napříč Bohumínem speciálně upraveným autobusem pro vozíčkáře.

Exkurze Bohumínem pro imobilní seniory se koná už podeváté. Foto: Pavel Čempěl
Starosta Bohumína si střihne roli průvodce

„Se seniory vyrazím na prohlídku Bohumína už podeváté. Jako každým rokem se jim budu snažit přiblížit proměny města a vezmu je tam, kam se kvůli svým omezeným pohybovým možnostem a zdravotním problémům nedostanou. A to je i smyslem celé exkurze, protože už kvůli zdravotním komplikacím tráví většinu času pouze doma,” řekl starosta.

Senioři s ním vyjedou jak do centra, tak do městských částí. Zamíří například k vlakovému nádraží, před nímž město připravuje nový dopravní terminál, nebo k „červené kolonii“ v Okružní ulici, kde je v plánu přestavba na nadstandardní bydlení.

Projedou se i kolem budoucího lesoparku Na Panském a nemine je prohlídka novinek ve sportovně-rekreačním areálu Bospor za parkem Petra Bezruče. Autobus se seniory zajede i do Starého Bohumína, kde letos v ulici Petra Cingra padl k zemi poslední vybydlený dům a v plánech je tady nová rodinná výstavba. V plánu je i návštěva Pudlova a Záblatí.

„Pro velký zájem organizujeme už čtvrtým rokem hned dvě exkurze napříč městem. Přihlášené zájemce a jejich pečovatelky vyzvedává v domovech speciálně upravený autobus, který si půjčujeme z Ústavu sociální péče v Hrabyni. Senioři se na prohlídku rodného města a výklad starosty vždy velmi těší,“ prozradil Daniel Ucháč ze sociálního odboru bohumínské radnice.

Akci pořádá už podeváté Centrum sociálních služeb Bohumín, sociální komise při radě města, klub seniorů a také sociální odbor zdejší radnice. Druhý termín vyjížďky je naplánován na pondělí 14. října. Akce se uskuteční u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. října.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků