Hlavní obsah
Petr Malásek (uprostřed) přebral symbolický šek na 1 000 000 korun na realizaci výtahu od zástupců břeclavské společnosti Fosfa. Foto: Petr Brichcín

Stacionář v Mikulově dostal milión na výtah

Vozíčkáři se zatím musí v mikulovském denním stacionáři popasovat se schodištěm. Příští rok se ale všechno změní. Patron Občanského sdružení Biliculum, které stacionář provozuje, totiž věnoval jeden milión korun na vybudování výtahu.

Petr Malásek (uprostřed) přebral symbolický šek na 1 000 000 korun na realizaci výtahu od zástupců břeclavské společnosti Fosfa. Foto: Petr Brichcín
Stacionář v Mikulově dostal milión na výtah

Letos získalo Biliculum svého prvního patrona, stala se jím břeclavská společnost Fosfa. Stacionář si v létě přijeli prohlédnout generální a personální ředitel firmy, jejich návštěva přitom vyústila v návrh prohloubení spolupráce se sdružením v oblasti prezentace, finančních prostředků a hmotných darů.

Nedávno dostala tato patronace konkrétní podobu, a to šek na jeden milión korun, za který pořídí sdružení stacionáři výtah. „V září jsme slavnostně otevřeli zrekonstruované prostory v prvním patře. Tajně jsem doufal, že by se nám podařilo sehnat na vybudování výtahu alespoň část peněz, že nám jej ale někdo zaplatí komplet, to jsme nečekali a jsme samozřejmě moc rádi,“ usmíval se Petr Malásek, ředitel občanského sdružení Biliculum.

Podle něj by se mohly dát věci do pohybu už příští rok v létě. „Musíme s dětmi vyjet na nějaký pobyt, aby mohly práce ve stacionáři probíhat bez problémů. S výtahem v budově budeme moci přijmout i zbytek klientů na vozíčku,“ raduje se Malásek.

Denní stacionář v Mikulově je jednou ze sociálních služeb, kterými sdružení pomáhá ke zkvalitňování životních podmínek lidí s handicapam a jejich rodinám z Mikulovska, Břeclavska, Hustopečska, Pohořelicka. Její součástí je individuální vzdělávání, rehabilitace, logopedie, muzikoterapie, hipoterapie, základní péče, stravování, svoz a rozvoz.

Druhou službou je Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi – Stonožka. Ta zajišťuje psychologickou, sociální a terapeutickou pomoc přímo v rodinách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků