Hlavní obsah
sportovní olympiáda - plakát Foto: Škola života ve Frýdku-Místku

Sportovní olympiáda pro mládež s mentálním postižením už v pátek ve Frýdku-Místku

Atletický stadion TJ Slezan ve Frýdku-Místku bude v pátek 20. září hostit 17. ročník mezinárodní Sportovní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Zúčastní se jí 120 závodníků z České republiky a Polska.

sportovní olympiáda - plakát Foto: Škola života ve Frýdku-Místku
Sportovní olympiáda pro mládež s mentálním postižením už v pátek ve Frýdku-Místku

Zahajovací ceremoniál je na programu od 8.45 do 9 hodin. Připraveno je vystoupení taneční skupiny Aktiv a také zdravice zástupců statutárního města Frýdek-Místek a ředitele olympiády Güntera Kuboně, kteří závodníkům popřejí mnoho sil k dosažení nejlepších výkonů, ale také příjemnou zábavu, protože tato olympiáda není jen o soutěžení, ale také o setkávání.

V 9 hodin bude slavnostně zažehnut olympijský oheň. Závodníci budou usilovat o medaile v šesti disciplínách, a to v hodu kriketovým míčkem, štafetovém běhu na 5 x 80 m, přetahování lanem, běhu na 400 m, skoku do dálky a běhu na 50 m. V 10.30 hodin se na startovní čáry postaví žáci základních škol, kteří změří síly v běhu na 1000 m. V 11 hodin si budou moci všichni společně zazpívat s Martinem Chodúrem a v 15 hodin začne dekorování vítězů.  

„Soutěžící každoročně přichází podpořit žáci základních a středních škol, kteří zaplní tribunu a vytváří závodníkům skvělou atmosféru. Vážím si toho, protože mentálně postižení lidé nejsou strašidelní, jsou jen jiní a nepotřebují lítost, ale pochopení a úctu. Proto také pořádáme většinu her, setkání a společenských událostí spolu se zdravými lidmi, kteří by je měli brát jako rovnocenné partnery,“ řekl ředitel olympiády Günter Kuboň.

Pořadatelem Sportovní olympiády pro mládež s mentálním postižením v lehké atletice je frýdecko-místecká Škola života – denní stacionář pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Koná pod záštitou senátorky Evy Richtrové, primátora statutárního města Frýdku-Místku Michala Pobuckého a hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků