Hlavní obsah
Ukázkový odchyt ptactva proběhl v centru A Rocha už během slavnostního otevření centra Keithe Morrise Foto: Dana Ehlová

Spolu pro lidi a přírodu

Podzimní evropský festival ptactva je další naučně-výchovnou akcí, kterou pořádá organizace A Rocha – křesťané v ochraně přírody spolu se správnou Chráněné krajinné oblasti Orlické hory a krajským střediskem Hradec Králové.

Ukázkový odchyt ptactva proběhl v centru A Rocha už během slavnostního otevření centra Keithe Morrise Foto: Dana Ehlová
Spolu pro lidi a přírodu

Akce se koná v sobotu 5. října a sraz účastníků je již v 7.45 hodin u Ekologického centra A Rocha – Keithe Morrise (bývalá krupárna). V 8 hodin začíná vycházka s pozorováním a druhovým sčítáním ptactva, jejíž trasa povede směrem na osadu Masty.

Po návratu všech, kdo se do přírody vydají, dojde ke slavnostnímu otevření stacionárního krmítka a pozorovatelny na louce za objektem ekologického centra. Poté je na programu krátká prezentace o činnosti A Rochy.  

Podzimní evropský festival ptactva je opět součástí projektu Spolu pro lidi a přírodu realizovaným s polským partnerským městem Radkow, v rámci kterého byl zrekonstruován objekt bývalé krupárny v obci Dobré na Rychnovsku, kde má A Rocha v naší republice své sídlo.

Ptactvu budou věnovány i další aktivity této organizace: „V prvním podlaží našeho objektu chceme vytvořit další učebnu. Tam budou do prosklených vitrín s přírodními prvky umístěny staré sbírky 150 – 200 kusů ptáků, které se nyní restaurují,“ přiblížil další plány A Rochy a Ekologického centra Keithe Morrise v Dobrém Pavel Světlík, zakladatel české pobočky mezinárodní křesťanské organizace A Rocha. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků