Hlavní obsah
Foto: Trimill a.s.

Společnost Trimill školí studenty průmyslovky během speciálních stáží

Strojírenská společnost Trimill, a.s. pořádá speciální jednodenní praktické stáže pro studenty 3. ročníku odborných škol. Cílem je získat do budoucna nové kvalifikované pracovníky. Poslední v letošním školním roce se uskuteční 9. května přímo v budově firmy ve Zlíně.

Foto: Trimill a.s.
Společnost Trimill školí studenty průmyslovky během speciálních stáží

Prohlídka firmy, ukázka výrobních procesů i využití obráběcích strojů v praxi, příležitost nahlédnout konstruktérům a montérům pod ruce, ale hlavně si něco vyzkoušet. Takovou možnost nabízí společnost Trimill studentům Střední průmyslová škola Zlín.

„Naší snahou je ukázat studentům nejen jak to u nás vypadá, ale získat od nich třeba i zpětnou vazbu a nové podněty,“ říká Milan Chludil, penzista, který stál od počátku u rozjezdu firmy, pracoval zde řadu let jako prodejce a dnes se věnuje nastupující generaci jako školící pracovník. „Výhodou je, že se jim můžeme věnovat individuálně, protože školení jsou vždy pouze pro dva studenty. Tyto stáže mají v rámci výuky nepovinné a většina z těch, co k nám přichází, má skutečně zájem dozvědět se a naučit se něco nového.“

Praktické stáže oceňují nejen sami studenti, ale i ředitelé a učitelé odborných škol. „Kluci jsou velice spokojení a chodí třeba právě do Trimillu rádi, jednoznačně se shodují na tom, že z hlediska přístupu, programu i organizace stáží patří tato firma jasně mezi nejlepší, uvádí pedagog Michal Jelínek ze SPŠ Zlín a doplňuje: „Seznámení s praxí je neocenitelné, protože to jim škola při veškeré snaze nikdy nemůže poskytnout. A nakouknout "pod pokličku" skutečné strojírenské firmy je pro ně víc než zajímavé.“

Celodenní stáže připravuje pro studenty Trimill pravidelně jednou v měsíci během školního roku již třetím rokem. Za tuto dobu firmu navštívilo již přes šedesát studentů.  

Není to však jediná aktivita na podporu náboru kvalifikovaných pracovníků. „Studentům umožňujeme nastoupit i na dlouhodobější praxe a brigády, které využívají při studiu nebo zpracování svých diplomových pracích,“ vysvětluje Ivona Obdržálková z personálního oddělení firmy. „Na základě této zkušenosti se nám v poslední době do firmy vrátili již tři studenti, které jsme hned po ukončení studia přijali na běžný pracovní poměr,” dodala.

Jedním z nich je Pavel Uherec, který studoval na vysoké škole konstrukci strojů a zařízení. V roce 2012 hledal při studiích brigádu v oboru. „Řekl jsem si, že oslovím pár strojírenských firem v okolí bydliště a uvidím, jestli se vůbec někdo ozve. První mě napadla firma Trimill, jelikož jsem v ní byl „kdysi dávno“ ještě na střední škole na exkurzi a zaujala mě,“ popisuje své pracovní začátky v Trimillu Pavel Uherec.

„Část léta jsem strávil tedy na montáži a větší část v konstrukci. Následně jsme se s vedením domluvili, že bych mohl chodit na brigádu i v průběhu školy dle mých časových možností. Takže jsem až do konce studia chodil ve volných dnech na brigádu a po škole rovnou nastoupil,“ vzpomíná Pavel Uherec.

Složitý proces náboru zaměstnanců plánuje Trimill výhledově řešit i vytvořením vlastní akademie, ve které by si chtěla firma vychovávat a školit nové pracovníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků