Hlavní obsah
Vandrovali Hudci 2016 Foto: archív autora

Společné koncerty Jiřího Pavlici a Hradišťanu & Vlasty Redla s kapelou budou v Praze dva

Legendy českého folku a world music po loňské úspěšné spolupráci, kdy vyprodali 6 letních amfiteátrů a více než 8000 vstupenek, se vrací opět na jedno pódium v rámci turné Vandrovali Hudci 2016.

Vandrovali Hudci 2016 Foto: archív autora
Společné koncerty Jiřího Pavlici a Hradišťanu & Vlasty Redla s kapelou budou v Praze dva

A že je to spolupráce více než úspěšná, dokazují vyprodané koncertní sály po celé republice, včetně pražské Hybernie, kde pořadatelé pro velký zájem přidali druhý termín. S Jiřím Pavlicou a Hradišťanem a Vlastou Redlem s kapelou se tedy v Praze setkáme 18. a 19. dubna

Těšit se můžeme na více než dvouhodinový koncert a kompletní sestavu obou hudebních uskupení, kde se nám představí každý z nich nejprve samostatně, načež se sejde na podiu všech 13 muzikantů a zahrají nejen hity z původního repertoáru, ale i hudební novinky. Na své si tak přijdou jak skalní fanoušci, tak i lidé, kteří si k uskupení teprve hledají cestu.

Míchání žánrů je totiž v kurzu i jedenadvacet let po vydání jejich první společné desky. Redl s Pavlicou mají příznivce, kteří tento nosič doma stále nostalgicky oprašují, ale samozřejmě i ty, kteří si jejich písně raději pouští z počítače nebo na youtube. Umělci slibují, že jejich turné uspokojí obě dvě kategorie.

Projekt Vandrovali Hudci vznikl již na přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy slavil nevídaný úspěch díky svému jedinečnému propojení folku, bigbítu a lidové hudby. Když se před rokem po letech opět setkali na podiu díky iniciaci Vlasy Redla, sami nevěděli, co od turné očekávat.

„Jednou za mnou přijel Vlasta s lahví, že se mu stýská po tom, jak skvěle se nám před těmi více než dvaceti lety hrálo. Dost mne překvapil, ale pak jsme si řekli, že to zkusíme,” objasňuje Jiří Pavlica, jak došlo k tomu, že se po letech oba přátelé s kapelami opět setkali na pódiu. „To, že se loňské koncerty líbily, svědčí o tom, že se naše vzájemná muzikantská chemie s lety nevytratila. A tak vyjíždíme se svými hudci znovu na vandr,” dodal Redl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků