Hlavní obsah
Španělský mim Carlos Martínez. Foto: Oficiální promo foto, Carlos Martínez

Španělský mim Carlos Martínez opět v Česku, v závěru října odehraje představení ve Vsetíně

Již po šesté do Česka přijede mim Carlos Martínez. Ve vsetínském Domě kultury v sobotu 27. října odehraje soubor svých scének s názvem Hand Made. Právě za tuto show získal mim čestné ocenění na 21. divadelním festivalu v portugalské Almadě.

Španělský mim Carlos Martínez. Foto: Oficiální promo foto, Carlos Martínez
Španělský mim Carlos Martínez opět v Česku, v závěru října odehraje představení ve Vsetíně

V předvečer dne oslav vzniku samostatného Československého státu se ve vsetínském Domu kultury uskuteční pantomimické představení. Jeho autorem a zároveň hlavním hercem je španělský mim Carlos Martínez.

Carlos Martínez je umělec mezinárodního formátu. Svému divadelnímu žánru se věnuje více než 30 let. Jeho představení hostily velké televizní stanice (BBC, ZDF) a mnoho evropských divadel (Berlín, Riga, Stuttgart a jiné). Kromě vystupování působí v pozici pedagoga, věnuje se vzdělávání profesionálních i začínajících herců. Je také autorem několika knih. V roce 2017 získal speciální ocenění za vynikající přínos mimickému umění od Světové mimické organizace (WMO).

„Práce mě zavede na mnoho míst, a proto s radostí sleduji krásu a odlišnosti jednotlivých kultur. Rád vnímám vibrace jednotlivých kultur, které každá země vysílá na první pohled, ale také si vychutnávám malé detaily, které jsou patrné až po nějakém čase. Jako herec a mim mám výsadu objevovat, analyzovat a nasávat nové formy neverbálního způsobu sdělení.“ uvádí Carlos Martínez.

Letošní podzimní představení ve Vsetíně je jeho šestým velkým vystoupením v České republice od roku 1995. V minulosti vystupoval v Praze, Ostravě a Vsetíně. Hra nese název Hand Made (Ruční výroba) a je souborem vybraných obrazných vystoupení. Skládá se z celkem jedenácti částí (Autobusová zastávka, Kapesní hodinky, Olympijské hry a další). Právě za tuto show získal mim čestné ocenění na 21. divadelním festivalu v portugalské Almadě.

Vsetínské vystoupení se uskuteční v sobotu 27. října 2018 od 19:00 hod. Program a podrobné informace jsou uveřejněny na internetových stránkách www.artko.cz. Pořádá zapsaný spolek UNITED 3P.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků