Hlavní obsah
Brigádníci sněhové pohotovosti mají dnes i zítra tzv. sněhové dny. Foto: Martin Šalek

Sněhovou situaci v Praze 6 řešil dnes ráno krizový štáb

Na radnici Prahy 6 se dnes ráno sešel krizový štáb. Rozhodl o odvážení sněhu z míst, která jsou v Praze 6 nejméně přístupná kvůli sněhové kalamitě.

Brigádníci sněhové pohotovosti mají dnes i zítra tzv. sněhové dny. Foto: Martin Šalek
Sněhovou situaci v Praze 6 řešil dnes ráno krizový štáb

Krizový štáb rozhodl, že strážníci městské policie rozšíří dobu dohledu nad přechody v lokalitách základních škol a budou pomáhat dětem a ostatním chodcům.

Na sídlištích a v dalších částech Prahy 6 - Petřinách, Dědině, Ruzyni a Červeném vrchu - se hromadí značné množství odklízeného sněhu, které znemožňuje pohyb chodců a bezpečný průjezd vozidel. Proto dnes radnice zorganizuje odvoz sněhu z těchto lokalit na koupaliště Džbán a díky ochotě soukromého vlastníka se sníh z Břevnova bude moci odvážet také na soukromý pozemek na Strahově.

Na svoz nahromaděného sněhu uvolní radnice částku ve výši 1 milion korun. Zároveň na sídlišti Dědina bude v dopoledních hodinách zajištěn průtah příjezdových komunikací.

Od brzkých ranních hodin proběhl strojový úklid před všemi základními a mateřskými školami v Praze 6 a také se nad rámec čistil vstup do metra na Vítězném náměstí.

Brigádníci sněhové pohotovosti mají dnes i zítra tzv. sněhové dny. Vzhledem k tomu, že pracovníci Sněhové pohotovosti nastupují na úklid chodníků pravidelně po každém sněžení, nejsou dosud hlášeny žádné úrazy na území Prahy 6 spojené právě se sněhovou kalamitou.

Krizový štáb Prahy 6 rozhodl o dalších opatřeních:

- prověřit funkčnost elektronického tísňového volání seniorů

- zabezpečit příjezdovou komunikaci Šermířská, odkud Pečovatelská služba rozváží stravu seniorům

- upozornit školy na nutnost sledování výše sněhové pokrývky na střechách školních budov a k následnému přijetí opatření s cílem zamezit ohrožení zdraví a života padajícím sněhem

- zajistit prostřednictvím správcovských firem kontrolu množství sněhu na střechách obecních domů

Funguje také bezplatná infolinka radnice 800 800 001.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků