Hlavní obsah
DjBoBo a Kate Matl vystoupí spolu 23. května v Praze Foto: archiv DjBoBo a K. Matl

Slavný DJ BoBo míří do Česka. Se zpěvačkou Kate Matl předvedou velkou show

Slavný a legendární švýcarský DJ, popový hudebník, zpěvák a tanečník DJ BoBo míří do Česka. Tedy už tu byl, ale jen proto, aby připravil velkolepou show, které se zúčastní i česká zpěvačka Kateřina Mátlová, známá jako Kate Matl.

DjBoBo a Kate Matl vystoupí spolu 23. května v Praze Foto: archiv DjBoBo a K. Matl
Slavný DJ BoBo míří do Česka. Se zpěvačkou Kate Matl předvedou velkou show

Letošního 23. května se na pražském výstavišti v Holešovicích uskuteční největší "devadesátkový" festival v ČR s názvem 90s Explosion open-air festival Praha 2020. Švýcarský hudebník, zpěvák, muzikant tu s Kate Matl a dalšími z řad svého týmu předvedou velkolepou show.

Diváci a milovníci devadesátkových hitů uslyší slavné pecky, jako například: Everybody, Vampires are alive, Freedom, Take me higher a další… Ke spolupráci si přizval svou zpěvačku Kateřinou Mátlovou, která se slavným DJ spolupracuje už pět let.

„Máme před sebou open air koncert v pražských Holešovicích. Nesmírně se těším, protože domácí publikum je pro mě velmi osobní. Zpívat ve vyprodaných halách a arénách po jeho boku je neskutečný zážitek,“ říká krásná, štíhlá zpěvačka, tanečnice, ale i modelka, vystupující jako Kate Matl.

Kdekoho asi napadne, jak se stalo, že se blonďatá kráska z Čech a ostřílený a slavný hudebník a zpěvák ze Švýcarska dají pracovně dohromady?

„Absolvovala jsem konkurz 900 účastníků nejprve v Kölnu a následně v Berlíně, z kterého jsme postoupily dvě. Jedna tanečnice z Německa a já jako zpěvačka. Zpočátku jsem byla vybrána pouze pro tour jménem Circus. Až později přišla nabídka dlouhodobé spolupráce a stala jsem se jednou z hlavních zpěvaček vedle jeho ženy Nancy," prozradila počátky spolupráce Matl, která před lety vystupovala i po boku tanečníka Filipa Jankoviče a české publikum jí dobře zná.

Kate a DJ BoBo spolu také vystupují po celém světě. „Každý druhý rok máme velké halové turné po celém Německu, které je vždy vyprodané. V posledních letech jsme měli velké koncerty i v jižní Americe. Skandinávie je pak dalším hudebním trhem s početnou základnou fanoušků, kam se rádi vracíme,“ podotkla zpěvačka.

Už pár let otevírají společně Nový rok vystoupením. Letos to bylo v hlavní silvestrovské show pro polskou televizi s rekordní sledovaností 3,5 milionu diváků a 40 000 fanoušky pod pódiem. Pro Kate Matl, DJ BoBa i další to byl prý neskutečný zážitek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků