Hlavní obsah
V pořadí už devátým akcionářem společnosti Škoda Transportation se stal její dlouholetý manažer Michal Kurtinec. Foto: Škoda Transportation

Škoda Transportation má nového akcionáře

V pořadí už devátým akcionářem společnosti Škoda Transportation se stal její dlouholetý manažer Michal Kurtinec. Ten už dva roky vede jednu z dceřiných společností skupiny Škoda Transportation, firmu Pars nova. Ve skupině Škoda Transportation na různých pozicích působí od roku 2006.

V pořadí už devátým akcionářem společnosti Škoda Transportation se stal její dlouholetý manažer Michal Kurtinec. Foto: Škoda Transportation
Škoda Transportation má nového akcionáře

Současnými vlastníky společnosti Škoda Transportation jsou – Tomáš Krsek, Michal Korecký, Marek Čmejla, Jiří Diviš, Jaromír Šilhánek, Josef Bernard, Marek Krsek a Tomáš Ignačák.

„Michal Kurtinec působí ve skupině už osm let, během nichž prokázal své manažerské schopnosti při řízení firmy. Věřím, že v budoucnosti bude hrát důležitou roli i v jejím dalším rozvoji. Tím nejaktuálnějším úkolem pro pana Kurtince bude vedení a další rozvoj společnosti Pars nova,” uvedl Tomáš Krsek, předseda představenstva společnosti Škoda Transportation.

Škoda Transportation je jedním z mála ryze českých podniků, který je schopen vyvíjet a vyrábět technicky náročné výrobky schopné uspět i v zahraniční konkurenci. Mezi její hlavní výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, metro, příměstské vlakové jednotky, trolejbusy, ale i trakční motory či kompletní pohony pro dopravní systémy. Svým zákazníkům nabízí také kompletní opravy a modernizace železničních vozidel, tramvají i trolejbusů.

„Škoda Transportation je jednou z mála ryze českých firem, která investuje obrovské částky do vývoje nových produktů, i proto si nesmírně vážím možnosti stát se jejím akcionářem a podílet se i z této pozice na jejím dalším rozvoji,” řekl Michal Kurtinec, generální ředitel Pars nova.

Do skupiny Škoda Transportation patří například společnosti Škoda Electric, Škoda Vagonka, Pars Nova nebo výrobce výkonové elektroniky Poll. V zahraničí je to v Maďarsku firma Ganz-Škoda, v ruském Novosibirsku výrobce motorů Sibelektroprivod nebo německá Škoda Transportation Deutschland.

Skupina zaměstnává zhruba 5 tisíc lidí, z toho zhruba 700 inženýrů a vývojářů. Do výzkumu a vývoje nových produktů každoročně investuje okolo jedné miliardy korun. Společnost také dlouhodobě spolupracuje s vysokými školami a studentům nabízí různé trainee a stipendijní programy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků