Hlavní obsah
Ples v Ústí nad Labem Foto: archív autora

Severočeský ples sezóny přivítal spoustu hostů - a zároveň pomáhal

Kdo by si myslel, že jsou plesy tak trochu nuda, tak se plete. Ples v Ústí nad Labem nesl tentokrát podtitul s názvem „Pařba ve Vegas“ a hosté tak mohli zažít mimořádnou atmosféru města, které je svým nočním životem proslulé, aniž by museli přes oceán.

Ples v Ústí nad Labem Foto: archív autora
Severočeský ples sezóny přivítal spoustu hostů - a zároveň pomáhal

V sobotu 10. února byly v Ústí nad Labem k vidění překrásné večerní róby na krásných dámách, muži oblékli slušivé smokingy a všude okolo panovala výborná nálada.

Během osmi let se stal Centropol ples severočeských patriotů největší a nejoblíbenější událostí plesové sezóny na severu Čech. Každoročně je tento ples také nejenom významnou společenskou událostí, ale rovněž akcí, která se snaží pomoci těm, kteří sami nemohou. Letos podali organizátoři pomocnou ruku malé Leonce, která se předčasně narodila drogově závislé matce a trpí tak dětskou mozkovou obrnou.

Zpěvák Ondřej Ruml pocházející z Jablonce nad Nisou nám prozradil, proč se zrovna na tuto akci tolik těšil: „Sám se považuji za severočeského patriota. Mám rád hory, sníh, mlhu, mrholení a všechny tyhle speciality severních Čech. Velmi jsem se sem těšil ale také i proto, že jsem si mohl zazpívat s legendárním Big Bandem Felixe Slováčka.“

Číslo, vyjadřující počet plesů, které za svoji kariéru Felix Slováček absolvoval, je opravdu úctyhodné. „Hraji od roku 1963 a každou sezónu je to vždy několik plesů. Určitě překračuji tisícovku plesů jako účinkující a další tisícovku jsem absolvoval v roli hosta,“ nechal se slyšet muzikant, který si také zatančil sólo se svou přítelkyní, malířkou Lucií Gelemovou. 

Kromě Ondřeje Rumla a Felixe Slováčka na hlavním pódiu zazpívali a vystoupili také Olga Lounová, Michal Hrůza nebo Michal David a další hosté.

Velký rozruch a úžas vyvolala svým zpěvem také mladá zpěvačka Martina Bárta, která přijela na ples rovnou z Berlína, kde momentálně žije a zpívá. Před nedávnem rozplakala svým skvělým zpěvem a ztvárněním písně Lady Gaga porotu německé Superstar. Severočeské patrioty potěšila swingovými skladbami i duety s Felixem Slováčkem jr. Jeho otec o ní prohlásil, že jí předpovídá světovou kariéru. V roce 2017 také reprezentovala Českou republiku v celosvětové soutěži Eurovison Song Contest.

Tři sály s rozmanitým programem, velké foyer a další tematicky upravené prostory umožnily střídat podle chuti zábavu s chvílemi, kdy si hosté mohli nerušeně popovídat s přáteli u sklenky oblíbeného nápoje.

O skvělou náladu se mimo jiné postaral i malý tygřík po boku Jakuba Koháka, který celou akci moderoval svébytným způsobem. „Na plese by samozřejmě neměla chybět povznášející, až jakoby šlechtická atmosféra, o to jsem se snažil především.“ Z pódia se však nebál vrhnout ani na taneční parket. „Pokud je možnost, kvalitní hudba a kvalitní protějšek, tak jako dámy tady, tak tančím velmi rád. Jsem samozřejmě vynikající tanečník,“ ocenil své taneční umění.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků