Hlavní obsah
Nejepší hráči turnaje Z leva René Loučim, Jirka Hůlka, Milan Grillo, Miroslav Fiala a vítěz Štěpán Tunkiv Foto: Jan Mrenica

Šestý ročník ostrovského Memoriál turnaje v šipkách je již minulostí

V takřka jarním počasí se první únorovou sobotu v ostrovské pivnici Kolečko na Karlovarsku uskutečnil Memoriál Milana Fialy. Kamarádi, příbuzní a fandové šipek se zde sešli již po šesté v řadě.

Nejepší hráči turnaje Z leva René Loučim, Jirka Hůlka, Milan Grillo, Miroslav Fiala a vítěz Štěpán Tunkiv Foto: Jan Mrenica
Šestý ročník ostrovského Memoriál turnaje v šipkách je již minulostí

Jedná se o jeden z největších šipkových turnajů v kraji, který má každoročně nejvyšší účast ze všech turnajů konaných v Ostrově. Na šestý ročník si našlo cestu 53 lidí.

Nechyběli hráči z Karlových Varů, Nejdku, Chodova, Kraslic a širokého okolí. Memoriálu se ale převážně zúčastnili domácí šipkaři z Ostrova, včetně Milanovy nejbližší rodiny a jeho kamarádů.

Turnaj již tradičně zahájila dcera Nikola Fialová hodem první šipky. Super parta lidí se poté náramně bavila až do pozdních hodin. V ceně startovného byl i velmi chutný hovězí guláš. Pro všechny zúčastněné šlo především o dobrou zábavu, ale přesto bylo k vidění i spousta dramatických utkání. Porážky brala většina hráčů sportovně.

Do finálové osmičky se probojovali tři hráči z místního klubu Škodíci Ostrov a dva z Karlových Varů. Po jednom zástupci měl klub z Chodova z Březové a taky z Kraslic. Na děleném sedmém a osmém místě skončili Zděnek Balouš z teamu Gepardi Březová a Roman Duna z Nikola Kraslice. Šestou příčku obsadil Škodík a loňský finalista Jan Dutka. Na pohárové páté místo to dotáhl domácí borec René Loučim. Loňský vítěz Milan Grillo se letos musel spokojit až se čtyřkou, a tak již bylo všem jasné, že tento ročník bude mít opět nového vítěze. Jiří Hůlka vybojoval za Racka Karlovy Vary bronz.

Finálová dvojice měla složení Štěpán Tunkiv Průšvih Karlovy Vary a Miroslav Fiala Škodíci Ostrov. Za zmínku stojí připomenout, že jeho bratr Petr Fiala byl vítězem třetího ročníku a také, že s rodinou Milana Fialy nemají oba nic společného. Miroslav Fiala hrál celý turnaj nádherné šipky, když vyřadil z turnaje i loňského vítěze. Ve finálovém utkání mu však již došly síly a tak se musel po jasné porážce 0:2 spokojit se stříbrem a tím se i poklonit celkovému vítězi. Štěpán Tunkiv se stal již šestým vítězem tohoto báječného turnaje a minimálně na rok se tak může chlubit putovním pohárem.

V průběhu Memoriál turnaje se ještě rozjel samostatný turnaj žen, který měl v pavouku rekordních 14 šipkařek. Nejlepší ženou se nakonec stala domácí hráčka Kateřina Ogorková, před svou teamovou kolegyní Petrou Peterkovou. Třetí místo obsadila a krásný pohár si domů odvezla Kateřina Jírová z Březové.

Ten den se předávala i spousta dalších cen. Nejlepším amatérem se stal Braňo Dobronič z Ostrova. Cenu „ Bingového krále“ získal Milan Grillo a cenu za nejvyšší zavření 149 bral Miroslav Fiala. Zvláštní a velice prestižní pohár byl předán i „Opilcovi turnaje“. Tuto cenu překvapivě dostal sám organizátor Jan Mrenica.

Poděkování patří všem sponzorům, personálu pivnice za super pracovní výkony, organizátorovi turnaje a spoustě dalších lidí, bez kterých by se takto skvělý šipkový den asi jen stěží uskutečnil.

Druhý den se Milanovi kamarádi za deštivého počasí sešli na hřbitově a věnovali mu kytku na hrob i s jeho oblíbeným lahodným mokem. Krásným gestem tak uctili jeho památku.

Všichni se již dnes nesmírně těší na 7. ročník tohoto speciálního turnaje.

Celkové výsledky turnaje najdete ZDE

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků