Hlavní obsah
Hráči vítězného mužstva SENI CUPu ÚSP Kociánka Brno se rádi vyfotografovali s fotbalovým internacionálem Antonínem Panenkou. Foto: Bella Bohemia

SENI CUP 2012 už zná své vítěze, blahopřál jim i Antonín Panenka

Další ročník fotbalové ligy postižených osob SENI CUP, který se uskutečnil 23. května, je úspěšně za námi. Zvítězilo družstvo ÚSP Kociánka Brno, které předvedlo skvělé fotbalové výkony. Fotbalový svátek postižených si nenechaly ujít ani známé osobnosti - mezi nimi i Antonín Panenka, fotbalový internacionál.

Hráči vítězného mužstva SENI CUPu ÚSP Kociánka Brno se rádi vyfotografovali s fotbalovým internacionálem Antonínem Panenkou. Foto: Bella Bohemia
SENI CUP 2012 už zná své vítěze, blahopřál jim i Antonín Panenka

Letošní sedmý ročník SENI CUPu tentokrát hostil Havlíčkův Brod. Kromě turnajových zápasů tu na účastníky čekal pestrý doprovodný program v podobě vystoupení newfolkových Bedňáků z Čížkovic, kteří předvedli vlastní tvorbu, a skupiny A JE TO, která naopak sáhla po osvědčených hitech jako pohádkových písních Dělání či Není nutno od tandemu Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř a rozezpívala tak hráče i fanoušky.

O poutavé momenty nebyla rozhodně nouze. Fotbalové týmy se snažily podat ty nejlepší výkony a to se jim úspěšně dařilo. Za některé fotbalové výměny by se nemusel stydět ani Manchester United. Celá akce však nebyla jen o sportu, nechyběla např. autogramiáda patrona Antonína Panenky.

Za zmínku dále stojí i to, že v sedmileté historii turnaje je družstvo Kociánka teprve třetím ústavem, které turnaj vyhrálo. Zároveň se mu podařilo vyhrát i doplňkovou soutěž Kdo nejrychleji vysaje dlouhým brčkem kelímek limonády.

Také letošní ročník SENI CUPu se postaral o zvýšení popularity fotbalu mezi postiženými a široká veřejnost měla příležitost si uvědomit, že lidé s mentálním a fyzickým postižením mají také právo i schopnosti účastnit se sportovních utkání a začlenit se tak do normálního společenského života.

„SENI CUP 2012 dal obyvatelům sociálních ústavů sportovní smysl života, každý, kdo se zúčastnil, byl vlastně vítězem a mohl pocítit soutěžní atmosféru, týmového ducha, radost ze sportovního výkonu a bezvadnou  zábavu,“ uvedl Josef Křenek ze společnosti Bella Bohemia, která turnaj pořádá.    

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků