Hlavní obsah
Každoročně dorazí na Scholu Pragensis přes 30 tisíc návštěvníků. Foto: MHMP

Schola Pragensis: největší přehlídka středních škol v Česku nasměruje tisíce deváťáků

Téměř 80 tisíc deváťáků čeká výběr střední školy. Ujasnit si priority, zájmy a vlastní možnosti pomáhá výstava Schola Pragensis. Největší přehlídka středních a vyšších odborných škol v Česku proběhne letos od čtvrtka 28. do soboty 30. listopadu v Kongresovém centru Praha. Vstup je zdarma.

Každoročně dorazí na Scholu Pragensis přes 30 tisíc návštěvníků. Foto: MHMP
Schola Pragensis: největší přehlídka středních škol v Česku nasměruje tisíce deváťáků

Už 24. ročník Scholy Pragensis by neměl minout žádného deváťáka. Získá zde přehled o bohaté nabídce středních škol a možnostech budoucího uplatnění.

„Návštěvníci budou mít opět možnost poznat nové školy, které budou speciálními hosty veletrhu. Jedná se například o Vojenskou střední školu a Vyšší odbornou školu Ministerstva obrany v Moravské Třebové nebo Gymnasium Friedricha Schillera v Pirně. Samozřejmě nebudou chybět soutěže pro širokou veřejnost, vzdělávací a informační nabídka více jak 160 vystavovatelů, a to nejen po žáky odcházející ze základních škol, ale i pro všechny, kteří mají zájem se například rekvalifikovat nebo využít některou z nabídek vzdělávacích kurzů v rámci celoživotního vzdělávání,“ popsal letošní ročník Pavel Dvořák, specialista koncepce školství a dalšího vzdělávání Magistrátu hlavního města Prahy.

„Pro nerozhodnuté žáky je výstava Schola Pragensis výborným zdrojem detailních informací a možností srovnání jednotlivých škol, a to ještě před návštěvou jejich dnů otevřených dveří. Přímo ve stánku si návštěvníci veletrhu mohou pohovořit s našimi studenty a řadu informací získat také od nich,“ uvedl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT), která je pravidelným účastníkem výstavy Schola Pragensis, letos se stánkem číslo 231.

Každoročně dorazí na Scholu Pragensis přes 30 tisíc návštěvníků. Vybírat zde mohou ze specializovaných škol i řemeslných oborů.

„Naše škola se výstavy účastní od prvního ročníku, letos opět se stánkem 202 ve druhém patře Kongresového centra Praha. Na našem stánku návštěvníci získají veškeré informace o kompletní vzdělávací nabídce naší školy – poznají tedy zahradnické, stavební i dřevozpracující obory a také ty s ekonomicko-sportovním zaměřením. Náš školní stánek tradičně doprovodí rozsáhlá květinová dekorace s prezentací floristické vazby, aranžování květin a adventních věnců. Současně bude na stánku školy probíhat reálná prezentace odborné výrobní činnosti žáků stavebních učebních oborů truhlář, klempíř, malíř a lakýrník, sklenář, podlahář a kominík,“ řekl Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Organizátor veletrhu – hlavní město Praha – připravuje pro návštěvníky každoročně řadu novinek, ani letošní ročník nebude výjimkou.

„Například se návštěvníci budou moci v prvních dvou dnech seznámit s takzvaným PolytechBusem, tedy aktivitou na podporu polytechnického vzdělávání. Plánujeme prezentaci autíček s vodíkovým pohonem a zapojení do soutěží Horizon Grand Prix. Chystáme drobné soutěže v robotice za použití robotických stavebnic. Máme v plánu opět organizovat semináře a workshopy k novým technologiím a vzdělávacím obsahům – virtuální realita, robotika, prezentace prvků digitální interaktivní výuky, podpora výuky matematiky a další,“ uzavřel Pavel Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků