Hlavní obsah
Foto: Lukáš Martinek

Rožnovské Pivní lázně budují pro děti velký herní komplex

A co děti, mají si kde hrát? Otázku z kultovní české písně už si nebudou muset pokládat v Rožnově pod Radhoštěm. Místní pivní lázně totiž za částečné pomoci evropských peněz realizují projekt tzv. pohádkových dětských lázní. Hotovo by mělo být nejpozději na počátku příštího roku.

Foto: Lukáš Martinek
Rožnovské Pivní lázně budují pro děti velký herní komplex

Rožnovské pivní lázně přišly s tímto nápadem na základě vlastních zkušeností. „Sám mám děti a vím, jak je složité je zabavit. Rožnov bohužel v tuto chvíli nic tak komplexního nenabízí. Zejména když je nehezké počasí, nemůžeme jít s dětmi do přírody. Velmi často slýcháváme od rodičů, že nechtějí, aby jejich děti vyrůstaly u tabletů, počítačů či nudící se, ale aktivní hrou, příkladem, který rozvíjí jejich osobnost,“ uvedl spolumajitel Pivních lázní Ing. Jaromír Beneš.

Pohádkové dětské lázně vzniknou v prostorách bývalých pivovarských sýpek. Děti se tak vyřádí i v případě nepříznivého počasí. „Prostor bývalých pivovarských sýpek bude rozdělen do tří částí. První zóna bude nadzemní vícepatrové hřiště se skluzavkami a trampolínami pro děti od 3 do 12 let. Druhá část bude pro děti věku od 1 do 3 let, kde bude bazén s míčky, domeček, skluzavka. Třetí zóna bude oddychová s dětskou kavárnou a prostor určený pro rodiče,“ říká Beneš s tím, že kromě interiérové herny jsou v plánu i jakési tematické místnosti, ve kterých si děti za asistence odborných lektorů budou moci vyzkoušet třeba pečení pizzy, práci se dřevem nebo hraní divadla či zpívání.

V případě příznivého počasí budou moci rodiny využít také venkovní hřiště. To nabídne řadu atrakcí a prvků, například trampolíny, dřevěný domeček, dětské hlavolamy, nafukovací hrad či ve spolupráci s rančem na Bučiskách jízdu na poníkovi. Součástí venkovní části bude i znovuobnovená Lázeňská stezka, která nabídne nové atrakce ve stylu logických a smyslových her.

„Myslíme si, že naše jedinečnost bude právě v propojení Rožnovských pivních a mořských lázní, jakožto ideálního prostoru pro relaxaci rodičů a prarodičů s pohádkovými dětskými lázněmi, které budou určeny těm nejmenším. Rodiče si pod pojmem oddech často představují, že se někdo stará o jejich děti a oni se mohou věnovat sobě. A to je přesně to, co bychom si také přáli. Nabídnout pohodu všem generacím,“ sdělil spolumajitel.

Pro bližší informace bude zájemcům i zvědavým sloužit web www.pohadkovelazne.cz, kde budou ty nejnovější informace z výstavby a plánů. Ten bude spuštěn symbolicky na Den dětí, tedy 1. června.

Kromě toho chtějí jít Pivní lázně i proti zažitým pravidlům ubytovacích resortů a své klienty vysílat za krásami Rožnova a směrovat je ke službám také jiných rožnovských firem cestovního ruchu.

„Proto jsme vytvořili webový prostor propojující všechny výhodné nabídky z oblasti cestovního ruchu na www.lazenskeslevy.cz, kde si každý může vybrat balíčky služeb ve spolupráci s různými firmami v rámci Rožnovska i Beskyd. A společně s Městským úřadem připravujeme speciální slevovou kartu pro návštěvníky Rožnova, jejímž cílem je propojit to nejlepší, co naše město nabízí,“ uzavřel Beneš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků