Hlavní obsah
Dorost Brna si vybojoval možnost hrát o titul Foto: Jan Pařík

Rozhodující víkend korfbalového dorostu: třetím do elitní party je Brno

Základní část dorostenecké extraligy je minulost a startuje se nanovo. V posledních bojích základní části představovala nejdůležitější událost víkendu bitva o třetí místo a tudíž o postup do lepší nadstavbové skupiny a možnost zahrát si o titul.

Dorost Brna si vybojoval možnost hrát o titul Foto: Jan Pařík
Rozhodující víkend korfbalového dorostu: třetím do elitní party je Brno

Rozhodovalo se mezi Náchodem a Brnem a lépe to dopadlo pro Jihomoravany. Hned v sobotu zvládli obě utkání a hlavně ve vzájemném střetnutí přejeli jasně Náchod a první trojku si tak zasloužili.

MINITURNAJ V BRNĚ

Už sobota rozhodla. Náchod v brněnských Maloměřicích sice nejprve zdolal 13:10 Znojmo, jenže nezvládl klíčový duel s Brnem. Ztrácel už od začátku a nakonec si odnesl debakl 6:17, když hlavně první poločas vyzněl pro brněnské korfbalisty.

„Chyběli nám bohužel dva hráči ze základu a bylo to znát. Důvod, proč jsme o tolik prohráli, je tragická střelba. Brno nám ale nějak nesedí, neumíme s ním hrát. Po víkendu nakonec vyšlo najevo, že i kdybychom uspěli, tak na horší vzájemné zápasy stejně postoupí Korfbal klub. V nadstavbě se nejspíš se Šenovem porveme o možnost zahrát si o bronz. Jsme dost vyrovnané týmy, půjde o to, který se v ten den líp zkoncentruje. Myslím však, že můžeme uspět,“ vyhlížela další klání náchodská trenérka Denisa Kolářová.

Jihomoravané si po důležitém triumfu smlsli 20:8 i na Znojmu a v nadstavbě se třikrát utkají s dvojicí suverénů z Prostějova a Kolína. „Na sobotu jsme se dost připravovali. Máme dlouhodobě zraněnou hráčku a nyní se nám podařilo získat náhradu v podobě střídavého startu Katky Nevludové z Českých Budějovic, která se hned z první střely trefila do koše. Po delší době jsme hráli kompletní a bylo to dobré. Na Náchod jsme vlétli a nebylo, co řešit,“ shrnul brněnský stratég Jan Šedý.

Modří Sloni Znojmo U19 - SK Plhov Náchod U19  10:13

SK Plhov Náchod U19 - Brno, KK U19 6:17

Brno KK U19 - Modří Sloni Znojmo U19  20:8

MINITURNAJ V KOLÍNĚ

V Kolíně už v neděli šlo po rozhodující sobotě jen o sbírání zkušeností před nadstavbovými utkáními. Kolín ve třech dohrávkách zvítězil jen v prvním klání 18:12 s Brnem.

„Tohle utkání pro nás bylo nejdůležitější, chtěli jsme ho vyhrát a mít klid. Hráli jsme tak, jak jsme chtěli,“ podotkl kolínský kouč Milan Čejka. „V Kolíně už jsme nastoupili jen v sedmi. Chtěli jsme nabrat nějaké zkušenosti a to se povedlo. Myslím, že pokud budeme kompletní, můžeme Kolínu i Prostějovu v nadstavbě zatápět,“ přemítal Šedý.

Kolín pak překvapivě nestačil po poločasovém obratu 12:15 na Náchod a ztratil i duel o první místo po základní části, když podlehl 16:18 Prostějovu.

„V těchto utkáních jsem zkusil dva jiné hráče a to výsledky trochu ovlivnilo. Ale chtěli jsme je zkusit před play-off. S Prostějovem nám už ke konci docházely síly, byly tam i křeče. Nehráli jsme však moc dobře. Po výhře nad Brnem už nám tolik nešlo o výsledek, ani ztráta prvního místa nemrzí. Od příště se jede od nuly a musíme aspoň jednoho soupeře v nadstavbě přehrát. Máme spoustu práce v přípravě a budeme makat,“ slíbil kolínský Čejka.

Kolín VKC U19 - Brno KK U19  18:12

Kolín VKC U19 - SK Plhov Náchod U19  12:15

Kolín VKC U19 - Prostějov SK RG U19  16:18

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků