Hlavní obsah
Filip Rožek a Gump Foto: archív autora

Režisér F. A. Brabec bude točit film o Gumpovi

Toulavý pes Gump se devět měsíců po vydání knihy Gump: pes, který naučil lidi žít stal fenoménem. Již brzy se začne natáčet jeho filmová podoba. Kniha autora Filipa Rožka se stala jednou z nejprodávanějších u nás.

Filip Rožek a Gump Foto: archív autora
Režisér F. A. Brabec bude točit film o Gumpovi

Skoro před rokem vznikl i videoklip, ve kterém zpívá například Marta Kubišová, Olga Lounová, Richard Krajčo, s názvem Protože to nevzdám. Klip vidělo přes 8 milionů diváků na kanále YouTube.

Neotřelé, poetické, chvílemi až bolestné vyprávění očima psího tuláka Gumpa. Příběh o cestě plné překážek, o neochvějné psí obětavosti položit život za svého páníčka, o naději, kterou nespoutá ani ten nejpevnější řetěz, ale také o zvířecí moudrosti, která nám lidem otevírá oči.

Není divu, že tato kniha vzbudila obrovské emoce a získala si zájem desítek tisíců lidí. Jedním z nich je i uznávaný režisér F. A. Brabec. Přečtení knihy proplakal a napadlo ho knížku zfilmovat.

Tak vznikl scénář a zhruba za měsíc se začne natáčet. Ve filmu si, kromě Gumpa a několika zachráněných psích hrdinů, zahrají lidé s velkým psím srdcem jako například Eva Holubová, Bolek Polívka, Patricie Pagáčová, Karel Roden, Richard Krajčo nebo Karel Vémola.

Autor knihy a scénáře rodinného filmu o Gumpovi žije střídavě v Praze a jihočeském Táboře. A právě v táborském Muzeu čokolády a marcipánu je nyní k vidění marcipánový Gump v životní velikosti.

Marcipánová sochařka Hana Zab ho vytvářela 140 hodin a čtrnáctikilová socha je opravdovou kopií Gumpa. Pokřtít ji zavítali 12. května Filip Rožek, ale také Gump, režisér F. A. Brabec, herečky Patricie Pagáčová a Nela Boudová, youtuberka Anna Šulcová a rapper Edurad Rovenský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků