Hlavní obsah
Předání šeku Foto: Resort Hodolany

Resort Hodolany předal šek na bezmála čtvrt miliónu olomouckému Dětskému domovu

Jsou to přesně dva týdny od Kontrolního dne s Beatou Rajskou, kdy se poprvé před plánovaným otevřením v únoru příštího roku zpřístupnil areál nového Resortu Hodolany. Součástí akce byla také dražba kabelek Gabriely Frankové a Terezy Kerndlové.

Předání šeku Foto: Resort Hodolany
Resort Hodolany předal šek na bezmála čtvrt miliónu olomouckému Dětskému domovu

Dva týdny trvalo, než se určil přesný cíl, kam výtěžek poputuje. Po konzultaci s občanským sdružením Dobré místo pro život a její předsedkyní Věrou Novotnou bylo jasno, peníze půjdou na rekonstrukci sportovního hřiště při Dětském domovu v Olomouci.

Důvody rozhodnutí přibližuje Martin Rak, ředitel resortu: „Celková vybraná částka dosáhla výše 240 tisíc a jen podtrhla společenský význam celého večera. My jsme se rozhodli, že bude lepší, když poukážeme celou částku jednomu subjektu a pomoc bude jasně viditelná a hmatatelná. Určitě je to v tomto případě rozumnější varianta, než kdybychom částku dělili mezi více adresátů a suma by se tak stala jen malým přilepšením běžných rozpočtů.”

Výše daru mile překvapila ředitele Domova Dalibora Křepského: „Abych pravdu řekl, tak vysokou částku nedostáváme často, přesněji řečeno podruhé za 25 let. Hřiště jsme pořídili před 16 lety. Je to na něm vidět. Zejména oplocení je v žalostném stavu, tenisová zeď potřebuje nový kabát, lavičky se rozpadají a basketbalový koš koroduje. V dohledné době uděláme průzkum, co vše si budeme moci dovolit rekonstruovat za darovanou částku. K opravě by mělo dojít s příchodem jara.”

Hřiště je hojně využívané nejen dětmi z domova, ale i širokou veřejností a je v permanenci celoročně.

„Zapůjčujeme hřiště také internátu Střední zdravotnické školy v Olomouci, který sídlí v našem sousedství. Dar nám v současné době spadl jako z nebe. Máme několik let v plánu oprav a investic zmíněnou rekonstrukci. Bohužel vlastní finance nemáme, takže čekáme na uvolnění peněz od zřizovatele. Ten má ale pochopitelně jiné priority - havárie ve školách, tělocvičny, jídelny apod. Na nás se zatím nedostalo. Jsme rádi, že dárci a případně i veřejnost budou moci sledovat, jak se hřiště promění. Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na kumulaci finanční částky k předání a samozřejmě Věrce Novotné, která má přesný přehled o tom, kde nás tlačí bota,” dodal spokojený Křepský. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků