Hlavní obsah
Mapa světa s vyznačením množství pacientů v registru. Foto: archiv FNUSA

Registr pacientů s mrtvicí pronikne do dalších zemí

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prezentovalo v Praze sedmi nově nastupujícím českým velvyslancům unikátní mezinárodní registr RES-Q, který pomáhá zlepšit kvalitu péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. Cílem je rozšířit platformu RES-Q do dalších zemí.

Mapa světa s vyznačením množství pacientů v registru. Foto: archiv FNUSA
Registr pacientů s mrtvicí pronikne do dalších zemí

Noví čeští velvyslanci v Lotyšsku, Slovinsku, Japonsku, Kolumbii, Pákistánu, Barmě a Mali přislíbili pomoc při rozšíření registru s tím, že ho představí tamním ministrům zdravotnictví nebo přímo v místních nemocnicích tak, aby podpořili zavedení platformy RES-Q v dané zemi.

„Registr (www.qualityregistry.eu) jsme původně vyvinuli pro země východní Evropy s tím, že bude mapovat výkonnostní a kvalitativní parametry péče o pacienty s cévní mozkovou příhodou. A to na úrovni nemocnic, regionů i států. Zájem však vzrostl natolik, že platformu dnes využívá pro monitoraci vlastní iktové péče 980 nemocnic z 61 zemí světa,” uvedl neurolog a vedoucí iktového programu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně prof. Robert Mikulík, který je hlavním autorem celého konceptu registru RES-Q.

„Díky stále se zvyšujícímu množství pacientů po cévní mozkové příhodě, kteří jsou do registru zařazeni, můžeme snáze najít a realizovat nové metody v oblasti péče o ně – ať už jsou kdekoliv na světě,” doplnil Robert Mikulík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků