Hlavní obsah
3D model Eiffelovy věže Foto: Věra stojarová

Puzzle Festival potrvá ve Zlíně tři dny a pokusí se o rekord

Na třídenním Puzzle Festivalu ve Zlíně půjde o rekord, dobrovolníci budou skládat obří puzzle.

3D model Eiffelovy věže Foto: Věra stojarová
Puzzle Festival potrvá ve Zlíně tři dny a pokusí se o rekord

Společnost Aktivně životem, o. p. s., pořádá od 9. do 11. října ve Zlíně první ročník akce, která nadchne všechny milovníky skládaček puzzle. Na jedinečném Puzzle Festivalu bude k vidění největší puzzle na světě sestávající z 33 600 dílků, které se bude snažit v co nejrychlejším čase poskládat deset týmů dobrovolníků. Pokusí se tak o zápis do celosvětové Guinessovy knihy rekordů.

„Skládání obřího puzzle od španělské společnosti EDUCA je velmi náročné na čas i prostor, jeho konečné rozměry jsou 570 x 157 cm. Potřebujeme k tomu téměř polovinu hrací plochy Sportovní haly EURONICS ve Zlíně, kde budou skupinky dobrovolníků zápolit s obří skládačkou ve dne i v noci,“ uvedla hlavní organizátorka akce Věra Stojarová.

Pro veřejnost je připraven i zajímavý doprovodný program, který se bude odehrávat ve druhé části sportovní haly. Pro děti a dospělé organizátoři chystají workshopy, které návštěvníky naučí základní principy skládání, lepení hotových obrázků a rámování nebo seznámí s výběrem pěnových puzzle koberců pro miminka.

Na místě budou přichystány různé soutěže ve skládání. Návštěvníci si budou moci sestavit nejen klasické puzzle z papíru, ale také ze dřeva, pěny, plastu nebo kovu. K vyzkoušení budou puzzle miniaturní, metalické, svítící, magnetické i zajímavá 3D puzzle ve tvaru pyramidy, koule nebo známých staveb.

„Raritou je 4D puzzle v podobě trojrozměrných modelů světových metropolí. Čtvrtou dimenzi zde tvoří čas a stavba tak zachycuje vývoj měst během staletí. Návštěvníci si mohou při stavbě prohlédnout například Paříž v dobách, kdy ještě byla bez Eiffelovy věže,“ dodala Věra Stojarová.

Organizátoři myslí i na nejmenší děti, pro které jsou připraveny barevné vkládačky a obrázkové kostky v koutku s pěnovými puzzle podložkami. V části haly také bude k vidění výstava unikátních puzzle obrazů. Skládačky různých druhů a velikostí bude možné na akci také zakoupit.

Otevírací doba: 8 – 18 hodin

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků