Hlavní obsah
Foto: magistrát FM

Provoz na Rubikově křižovatce ve Frýdku-Místku bude dnes a o víkendu složitý

Práce na opravě nájezdových ramp na Rubikovu křižovatku omezují dopravu ve Frýdku-Místku. V pátek (15. 5.) a o nadcházejícím víkendu bude situace v těchto místech vypjatá. Pokud budou příznivé meteorologické podmínky, tedy bez vydatného deště, bude zde o víkendu probíhat pokládka asfaltu.

Foto: magistrát FM
Provoz na Rubikově křižovatce ve Frýdku-Místku bude dnes a o víkendu složitý

Městu to oznámil realizátor stavby, kterým je společnost IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc s tím, že provoz bude v těchto místech pružně dle potřeby přerušován.

Na rampách bude dokončováno frézování starého povrchu a v případě příznivého počasí má následovat pokládka několika vrstev asfaltu s pokládkou kabeláže pro světelně signalizační zařízení, což se z hlediska technologického postupu řadí k nejkomplikovanějším pracím. Nejen na rampách, ale i v křižovatce se tedy bude pohybovat těžká technika. Doprava bude omezována v rámci sjezdu i nájezdu na všechny čtyři rampy a také v samotné křižovatce.

„Doporučujeme řidičům, aby se Rubikově křižovatce, pokud je to jen trochu možné, v pátek a o víkendu raději vyhnuli," vyzval náměstek primátora Karel Deustcsher. Průjezd křižovatkou po třídě TGM by měl být umožněn, nicméně může být dočasně dle potřeby stavebníků přerušen. Autobusům má být průjezd povolen.

Chodcům je již nyní doporučeno využívat k přechodu červenou lávku Sadová (za Krevním centrem, kousek od křižovatky), na kterou je navedou informační tabule umístěné před příchodem ke křižovatce.

Město nepovoluje uzavírky ramp vedoucích na křižovatku (rampy nepatří městu). Nicméně vede aktivní komunikaci s realizátorem stavby, protože jeho práce zasahují i do křižovatky, která již v majetku města je a prochází také opravou. Město již několikrát společnost IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc upozornilo na chaotičnost v logistice prací, která vedla k porušení povinnosti na úseku bezpečnosti, a pod pohrůžkou pokut ji důrazně vyzvalo k okamžitému zjednání nápravy.

Oprava mostu s Rubikovou křižovatkou je v kompetenci města. Oprava nájezdových ramp na most a opěrných pilotových zdí pod mostem je v kompetenci ŘSD (Ředitelství silnic a dálnic).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků