Hlavní obsah
Žáci Náchoda Foto: Jan Pařík

Prostějov i přes problémy uhájil neporazitelnost, Nový Lískovec ovládl boj o Brno

V nejvyšší korfbalové soutěži starších žáků už je o tom, že si finále zahrají Prostějov s Kutnou Horou, nějakou dobu jasno. Sobotní boje devátého kola už tak neřešily nic zásadního.

Žáci Náchoda Foto: Jan Pařík
Prostějov i přes problémy uhájil neporazitelnost, Nový Lískovec ovládl boj o Brno

V Prostějově vládl domácí tým, který zvítězil v obou střetnutích, v Brně se měli utkat také tři týmy, jenže Kutná Hora svou účast zrušila, a tak došlo jen dvěma brněnským derby. V obou případech byl lepší Nový Lískovec.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Měli problémy, ale letošní neporazitelnost v domácím prostředí uhájili. Prostějovští korfbalisté si v sobotu poradili jak 9:8 s Českými Budějovicemi, tak 13:12 s Náchodem a dál soutěží procházejí bez porážky. Zejména v prvním klání s Jihočechy však měli Hanáci namále.

„Ne, že bychom byli nějak nervózní z toho, že poprvé prohrajeme, ale nějak nám to nešlo. Trvalo nám, než jsme se rozehráli, ale naštěstí jsme zápas dovedli do vítězného konce. S Náchodem už to bylo lepší, trochu jsme povolili až ve druhé půli. Zápasy teď bereme jako přípravu na finále a z toho důvodu je to pozitivní,“ uvedla prostějovská opora Nikola Lorencová.

Náchod uspěl 10:7 aspoň s Českými Budějovicemi a upevnil si pozici na třetím místě tabulky, ze které už nemůže ani vzhůru, ani dolů.

Prostějov SK RG U16 - České Budějovice KCC Sokol U16  9:8

Poločas: 4:3. Rozhodčí: Jan Jukl. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 5, Burešová Barbora 3 - Kortus Daniel 3, Nevludová Kateřina 3.

České Budějovice KCC Sokol U16 - SK Plhov Náchod U16  7:10

Poločas: 4:7. Rozhodčí: Jan Jukl. Nejlepší střelci: Kortus Daniel 2, Nevludová Kateřina 2 - Nováková Klárka 4, Moc Jiří 2.

Prostějov SK RG U16 - SK Plhov Náchod U16  13:12

Poločas: 11:6. Rozhodčí: Jan Jukl. Nejlepší střelci: Podhorný Jakub 4, Lorencová Nikola 3, Ošťádal Vojtěch 3 - Nováková Klárka 4, Netolický Ondřej 3.

DVOJZÁPAS V BRNĚ

V Brně se sobotní žákovský program smrskl jen na dva zápasy. Kutná Hora totiž z důvodu nedostatku hráčů na jih Moravy nepřicestovala a šetří síly na finále, které se uskuteční 29. dubna. Došlo tedy jen na dvě brněnská derby, v nich pokaždé tahal za delší konec lana Nový Lískovec, který rivaly z Korfbal klubu přehrál 10:7 a 8:7.

„V prvním zápase byla zpočátku děcka nějaká ospalá. V poločase jsme prohrávali 1:8 a soupeř nás válcoval. Možná za to mohla dlouhá zápasová pauza nebo uplynulé jarní prázdniny. Měli jsme špatný pohyb a tragické přihrávky. Ve třetí čtvrtině se to otočilo a my ji vyhráli 5:0. V poslední části však soupeř vedení udržel,“ přiblížil stratég Korfbal klubu Peter Bušík.

„Ve druhém zápase to bylo naopak. Zpočátku jsme vedli my, jenže pak jsme i trochu prostřídal a soupeř nás dotáhl a nakonec zvítězil,“ dodal trenér.

Brno KK U16 - Brno KK Nový Lískovec U16  7:10

Poločas: 1:8. Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kohl Jiří 2, Lorenz Adam 2 - Krejnický Karel 3, Tolar Aleš 2.

Brno KK U16 - Brno KK Nový Lískovec U16  7:8

Poločas: 4:2. Rozhodčí: Peter Bušík. Nejlepší střelci: Kohl Jiří 2, Sahatciu Sára 2 - Kubů Nela 3, Prochová Eva 2.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků