Hlavní obsah

Projekt IT Talent umožnil středoškolákům proniknout do světa informačních technologií

V pondělí 20. června byl slavnostně ukončen první kurz projektu „IT Talent“, který pro žáky středních škol pořádala nezisková organizace BEA 4 Junior ve spolupráci se společností Tesco SW.

Projekt IT Talent umožnil středoškolákům proniknout do světa informačních technologií

Projekt dává mladým lidem příležitost proniknout do světa informačních technologií, a to prostřednictvím série workshopů vedených specialisty z přední české IT společnosti. Středoškoláci se seznámili se zajímavými tématy a moderními technologiemi, ke kterým se během samotné školní výuky nedostanou, a ti nejlepší získali i možnost navazující praxe.  

„Když jsme kurz loni připravovali, tak jsme ani netušili, že bude mít takový úspěch. Na účastnících bylo znát, že mají o IT problematiku opravdový zájem, byli velmi aktivní a zapojovali se. Za velký úspěch považuji také to, že se kurzu účastnili ve svém volném čase,“ uvedla za organizující společnost BEA 4 Junior ředitelka Edita Baklíková.

„Kurz IT talent mi přinesl mnoho. Dozvěděl jsem se o fungování věcí z běžného života. Nejvíce se mi líbily přednášky o internetu věcí a také o inteligentních budovách. Určitě kurz doporučuji i ostatním,“ uvedl jeden z absolventů kurzu IT Talent.

Po úspěšném absolvování závěrečných znalostních testů obdrželi účastníci certifikát, který je výhodou do budoucích pracovních i studijních let. Tři nejúspěšnější obdrželi nejen věcné ceny, které věnovala společnost TESCO SW a BEA 4 Junior, ale i nabídku brigády ve společnosti TESCO SW, kde budou moci uplatnit získané znalosti a dále je prohlubovat.  

„Kromě nově získaných znalostí jsem po završení kurzu získal diplom, který mohu předložit například při žádosti o zaměstnání, což je skvělé,“ řekl David Kolář student ze Slovanského gymnázia.

Po slavnostním ukončení kurzu a předání certifikátů byla pro absolventy připravena prohlídka unikátního multimediálního centra BEA campus channel.

Celý kurz byl hodnocen velmi kladně nejen samotnými účastníky, ale i jejich pedagogy. Už nyní připravují organizátoři pokračování projektu i v příštím školním roce, bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách společnosti BEA 4 Junior: www.bea4junior.cz.

Projekt byl Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR zařazen do programu Podpora nadaných žáků základních a středních škol.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků