Hlavní obsah
Foto: www.ckv-ostrava.cz

Přívozské náměstí ožije Svatováclavským jarmarkem

Na náměstí Svatopluka Čecha v ostravské čtvrti Přívoz přijede Svatý Václav i se svou družinou. V sobotu 28. září tam proběhne tradiční jarmark s bohatým kulturním programem.

Foto: www.ckv-ostrava.cz
Přívozské náměstí ožije Svatováclavským jarmarkem

Hlavní scénou jarmarku bude knížecí dvůr, kde se vystřídá během dne řada účinkujících. Připraveny jsou koncerty středověké hudby, šermířská klání, ukázky sokolničení, nejen děti zcela jistě zaujme i dílna přívozského kata a mnoho dalších atrakcí, bez kterých si dnes již tradiční slavnost nelze představit.

 Ve dvě hodiny odpoledne zavítá do Přívozu i sám Svatý Václav, v podání Alexeje Pyška doprovázen jeho ženou, kterou si zahraje Eva Vejmělková. Knížecí pár doprovodí průvod více než čtyřiceti účinkujících na koních i bez.

Na jarmarku samozřejmě nebudou chybět stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením. Těšit se můžete na velký výběr domácích sýrů, perníčků, farmářských výrobků i suvenýrů z dílen nejen místních řemeslníků.

Stejně jako oblíbené vánoční nebo velikonoční trhy pořádá i Svatováclavský jarmark Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava, konkrétně dramaturgie a produkce Kulturního zařízení GAMA s podporou Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Užít si atmosféru středověkých trhů s šermíři, kejklíři, žongléry i potulnými herci můžete na nejkrásnějším ostravském náměstí 28. září už od 10.00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků