Hlavní obsah

Přijďte si s námi zahrát. Nadační fond Harmonie zve na pražský Střelecký ostrov

Novinky, Tomáš Kopečný

Po velice úspěšném prvním ročníku, kdy se na pódiu sešlo na 150 hudebníků, si opět můžete přijít zahrát na pražském Střeleckém ostrově pod širým nebem s dětským orchestrem a za doprovodu profesionálních i amatérských muzikantů (21. května).

Foto: Nadační fond Harmonie

Zhruba šedesátičlenný dětský smyčcový orchestr NF Harmonie zahraje společně s dalšími hudebníky. Zahrát s orchestrem si může každý bez ohledu na věk

Článek

Zúčastnit se může kdokoliv, kdo hraje na nějaký hudební nástroj a má chuť si zahrát v orchestru pod vedením dirigentů Chuhei Iwasaki a Jiřího Korynty. Na společném koncertu vystoupí i vynikající pianista a patron Nadační fondu Harmonie Ivo Kahánek a houslista Josef Špaček. Letos poprvé, budou mít účastníci možnost si s těmito vynikajícími sólisty zahrát v jedné skladbě.

„Děti jsou jako houba, která do sebe nasaje vše, a zůstane to v nich. Rozvíjení talentu dítěte má jen samá pozitiva, rodiče pak nebudou mít strach, že se dítě bude nudit a protože neví, čeho se chytit, toulá se po ulicích. Tak tedy vzhůru do rozvíjení talentů u našich dětí, i když z nich nebudou hned páni Werichové a Janáčkové,” uvedla herečka Simona Stašová, patronka NF Harmonie.

Zhruba šedesátičlenný dětský smyčcový orchestr NF Harmonie, zahraje společně s dalšími hudebníky. Zahrát s orchestrem si může každý z vás bez ohledu na věk, kdo zvládne repertoár, který je k dispozici na www.nfharmonie.cz. Na programu bude např. Modest Petrovič Musorgskij, Johannes Brahms, Georg Händel, Bedřich Smetana či Wolfgang Amadeus Mozart.

Koncert organizuje Nadační fond Harmonie, který svou činností přináší do České republiky jedinečný projekt hudebního vzdělávání El Sistema. Umožňuje zdarma všem dětem bez rozdílu navštěvovat výuku hudebního nástroje, budovat orchestr a stát se nepostradatelnou součástí společenství, kde má každý své místo. Projekt vznikl před 40 lety ve Venezuele a od té doby se úspěšně rozvíjí v USA, Kanadě a 24 zemích Evropy. Do České republiky se myšlenka sociálně preventivního hudebního vzdělávání dostala díky zakladatelce NF Harmonie Miladě Cholujové v roce 2009.

„Smyslem každoročního open air koncertu je vytvořit tradici společného hraní profesionálních a amatérských hudebníků, která podpoří myšlenku Co Čech, to muzikant. Jde o ojedinělou akci, v rámci níž chceme umožnit co největšímu počtu lidí zahrát si společně v orchestru, zažít opravdovou radost z hudby a zprostředkovat lidem neobvyklý zážitek z takto mimořádné akce,” řekla zakladatelka Nadačního fondu Harmonie Milada Cholujová.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám