Hlavní obsah
Mláďata tygrů malajských poprvé vyhlížejí, jak to vypadá venku Foto: Petr Hamerník, zoo Praha

Při první venkovní procházce nevycházeli malajští tygři Bulan s Wanitou z údivu

To bylo divení, když se mladí tygři malajští Bulan a Wanita poprvé podívali do venkovního výběhu. Takových podivných věcí tu na ně čekalo, ještě že s nimi byla máma Banya, která jim vše v tygřím jazyku vysvětlila. To se to bude usínat, s tolika zážitky v pruhované hlavě. Tygři se narodili v říjnu.

Mláďata tygrů malajských poprvé vyhlížejí, jak to vypadá venku Foto: Petr Hamerník, zoo Praha
Při první venkovní procházce nevycházeli malajští tygři Bulan s Wanitou z údivu

„Bulan a Wanita spolu s matkou Banyou vyšli do venkovního výběhu v jednu hodinu odpoledne a předpokládáme, že v něm setrvají do podvečera,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Doba jejich pobytu venku se bude postupně prodlužovat, takže po většinu jara a léta je návštěvníci budou moci sledovat v atraktivnějších venkovních prostorách. Nepochybuji o tom, že tato naše mimořádně vzácná tygřata budou středem pozornosti a velkým lákadlem k návštěvě Zoo Praha,” dodal ředitel.

Výběh čeká pěkná zabíračka

Pro mláďata šlo po zhruba půlročním pobytu uvnitř pavilonu o velkou změnu – první setkání s trávníkem, stromy a keři, které teď podle kurátora savců Pavla Brandla dostanou pořádně zabrat. Výběh se vlivem řádění mláďat nejspíš brzy změní k nepoznání.

„Jak se dalo čekat, tak první se odvážila do výběhu Wanita, která – ačkoliv je menší – tak je průraznější, ostřejší, a zhruba po deseti minutách už začaly první náznaky devastace toho výběhu, která teď bude následovat,“ popsal Brandl.

Další kriticky ohrožený druh

Tygr malajský je kriticky ohrožený; devět evropských institucí chová pouhých 19 jedinců, včetně Zoo Praha, která tyto šelmy chová od roku 2006. Ve volné přírodě žije odhadem posledních 250 dospělých jedinců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků