Hlavní obsah
Mláďata tygrů malajských poprvé vyhlížejí, jak to vypadá venku Foto: Petr Hamerník, zoo Praha

Při první venkovní procházce nevycházeli malajští tygři Bulan s Wanitou z údivu

To bylo divení, když se mladí tygři malajští Bulan a Wanita poprvé podívali do venkovního výběhu. Takových podivných věcí tu na ně čekalo, ještě že s nimi byla máma Banya, která jim vše v tygřím jazyku vysvětlila. To se to bude usínat, s tolika zážitky v pruhované hlavě. Tygři se narodili v říjnu.

Mláďata tygrů malajských poprvé vyhlížejí, jak to vypadá venku Foto: Petr Hamerník, zoo Praha
Při první venkovní procházce nevycházeli malajští tygři Bulan s Wanitou z údivu

„Bulan a Wanita spolu s matkou Banyou vyšli do venkovního výběhu v jednu hodinu odpoledne a předpokládáme, že v něm setrvají do podvečera,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Doba jejich pobytu venku se bude postupně prodlužovat, takže po většinu jara a léta je návštěvníci budou moci sledovat v atraktivnějších venkovních prostorách. Nepochybuji o tom, že tato naše mimořádně vzácná tygřata budou středem pozornosti a velkým lákadlem k návštěvě Zoo Praha,” dodal ředitel.

Výběh čeká pěkná zabíračka

Pro mláďata šlo po zhruba půlročním pobytu uvnitř pavilonu o velkou změnu – první setkání s trávníkem, stromy a keři, které teď podle kurátora savců Pavla Brandla dostanou pořádně zabrat. Výběh se vlivem řádění mláďat nejspíš brzy změní k nepoznání.

„Jak se dalo čekat, tak první se odvážila do výběhu Wanita, která – ačkoliv je menší – tak je průraznější, ostřejší, a zhruba po deseti minutách už začaly první náznaky devastace toho výběhu, která teď bude následovat,“ popsal Brandl.

Další kriticky ohrožený druh

Tygr malajský je kriticky ohrožený; devět evropských institucí chová pouhých 19 jedinců, včetně Zoo Praha, která tyto šelmy chová od roku 2006. Ve volné přírodě žije odhadem posledních 250 dospělých jedinců.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků