Hlavní obsah
Krysáci a ztracený Ludvík Foto: Lenka Žáčková

Premiéra pohádky Krysáci a ztracený Ludvík sklidila právem potlesk ve stoje

Na počátku října byla v pražském divadle Metro uvedena premiéra pohádky Krysáci a ztracený Ludvík, kterou diváci právem ocenili potleskem ve stoje.

Krysáci a ztracený Ludvík Foto: Lenka Žáčková
Premiéra pohádky Krysáci a ztracený Ludvík sklidila právem potlesk ve stoje

Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Tak přesně takové je království krysích kamarádů Huberta, Hodana, Edy, laboratorní myšky a přítele z Prahy, a jejich nerozlučitelného kamaráda sádrového trpaslíka Ludvíčka.

Nově nastudovaný kousek profesionálního souboru Divadlo D5 své dětské kamarády i jejich rodiče, babičky, strýčky či tetičky, prostě jejich doprovod zavede do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě „téměř zapomenuté“ skládky odehraje příběh o kamarádství, soudržnosti, ale i o nástrahách, které zdárně partička přátel úspěšně překoná.

Příběh se vám může zdát povědomý, možná nějakou vlastní životní situací, které se může příjemně zrcadlit v příběhu krysáků, ale Příběhy krysáků jsou známé především z Večerníčku. Postavičky nezapomenutelně namluvil Bolek Polívka s Jiřím Pechou.

Malí i velcí diváci budou jistě nadšeni výpravnou scénou, zasmějí se celé řadě replik a jistě zaslouženě ocení melodie, texty písní, ale především herecké výkony skvělých herců z pražských divadel, které svým postavičkám propůjčují více, než-li jen hlas a své nadšení.

Na premiéru dorazila také herečka Miluška Bittnerová. „Báječná pohádka! Bezvadná muzika, skvělí herci, výpravná scénografie. Dlouho jsem tak skvělou divadelní pohádku neviděla. A Janička Birgusová umí bezkonkurečně zahrát můru i zmiji. Ač již hodně dlouho nejsem v dětském věku, rozhodně zajdu ještě jednou,” smála se herečka, ale s veškerou vážností dodala: „Je to inscenace, která baví malé i velké.”

Režie: Libor Jeník.
Účinkují: Dita Zábranská, Jana Birgusová, Radovan Snítil, Jiří Kohout, Radim Jíra, Josef Zýka, Libor Jeník, David Voráček

Divadlo D5 má za sebou nastudování úspěšného představení pro děti Čtyřlístek, na kterém spolupracoval sám autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček.  

Divadlo D5 jezdí se svými představeními do divadel po celé České republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků