Hlavní obsah
Členové divadelního souboru Šok Staré Město, který loni oslavil dvacetiny, pořádají každoročně v podhorském městečku přehlídku Šokáček. Foto: archiv DS Šok Staré Město

Přehlídka Šokáček zve na hostinu amatérského divadla

Amatérské divadelní soubory z moravských i českých krajů a profesionální host z Brna se již podeváté představí v Kulturním domě ve Starém Městě pod Sněžníkem. Ve dnech 19. až 21. února se zde uskuteční divadelní přehlídka Šokáček.

Členové divadelního souboru Šok Staré Město, který loni oslavil dvacetiny, pořádají každoročně v podhorském městečku přehlídku Šokáček. Foto: archiv DS Šok Staré Město
Přehlídka Šokáček zve na hostinu amatérského divadla

Horské městečko v Jeseníkách bude mít opět příležitost přivítat to nejlepší, co se na ochotnické scéně urodilo. „Letošní ročník bude ve znamení mládí, krásy a radosti. Soudím tak z přihlášených souborů,“ uvedl předseda pořádajícího divadelního spolku Šok Rudolf Šmůla s tím, že na diváky čeká muzikál, komedie, pohádky i detektivka.

Devátý ročník nabízí pestrou programovou nabídku od české klasiky Naši furianti přes dílo A. P. Čechova až po klasickou pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Celkem se ve Starém Městě představí sedm divadelních souborů.

Přehlídka se koná ve spolupráci s Místní akční skupinou Horní Pomoraví, která realizovala projekt podporující amatérské divadlo na venkově nazvaný Národní pohádky a pověsti – poklady národní identity a tradic.

„Díky ochotnickému souboru Šok Staré Město mohou obyvatelé města i okolí zhlédnout různorodé divadelní žánry. Jde totiž o lokalitu, která je málo dostupná a kde je nabídka kulturních programů malá. Velkým přínosem je zapojení malého diváka a výchova k jevištní tvorbě prostřednictvím pohádek či pověstí,“ uvedla ředitelka MAS Horní Pomoraví Anna Bartošová s tím, že i kultura by měla být součástí života na venkově. 

Slavnostní zahájení přehlídky se uskuteční v pátek v 19 hodin. Pak už bude večer patřit hercům Divadla Moravia z Vápenné na Jesenicku, kteří přivezou Šakalí léta. Hlavní program patří sobotě, kdy v 10 hodin obsadí jeviště staroměstského kulturního domu Hra s pohádkou divadla Slunečnice z Brna. Anekdoty A. P. Čechova přiveze Divadlo Václav z Václavova. Dvě jednoaktovky mohou diváci zhlédnout od 14 hodin. O dvě hodiny později rozehraje DS Nezakopneš z Jeseníku komedii Študáci a kantoři. Od 19 hodin se představí další známý soubor SemTamFór  ze Slavičína s komediální detektivkou Past na osamělého muže. 

„Závěr sobotního programu obstará několikanásobný účastník a vítěz  Šokáčků Divadelní soubor Q 10, Studio Divadla Drak z Hradce Králové. Představí situační komedii nazvanou God doesn´t like piccolo aneb piccolo se neříká. Má to být, podle protagonistů, velká legrace, kterou herci v anotaci charakterizovali jako volný a zcela nepřehledný sled situací, událostí a pozastavení běžného života, které spolu nemají absolutně nic společného,“ láká na divadelní hostinu Šmůla.

Nedělní dopoledne bude pařit dětským divákům. V 10 hodin se představí studio Q 10 Divadla Drak z Hradce Králové s klasickou pohádkou Dlouhý, Široký, Bystrozraký.  Šokáček 2016 uzavře DS Slovanský tyátr z Olomouce s klasikou Naši furianti.

Přehlídka Šokáček 2016 se v letošním roce uchází o podporu Nadace Život umělce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků