Hlavní obsah
Přírodní vědy na Slezskoostravském hradě. Foto: Beáta Sklářová

Přehlídka přírodních věd na Slezskoostravském hradě

Slezskoostravský hrad přivítal 26. června 2012 všechny, kdo mají rádi přírodní vědy, anebo byli zvědaví, jak taková přehlídka přírodních věd vypadá. Již šestý ročník akce Chemie na Slezskoostravském hradě 2012 byl letos rozšířen o nové přírodovědné obory.

Přírodní vědy na Slezskoostravském hradě. Foto: Beáta Sklářová
Přehlídka přírodních věd na Slezskoostravském hradě

Na letošní akci, která zábavnou formou prezentuje přírodovědné obory, se kromě tradiční chemie, fyziky a matematiky prezentovala také biologie a k vidění byly například i ukázky daktyloskopie a mechanoskopie či minerální sbírky.

U všech stánků či stanovišť si návštěvníci mohli sami vyzkoušet zajímavé a efektní experimenty, nebo se jen dívat a získat nové poznatky z různých oblastí přírodních věd.

Matematici měli připravenou zábavnou šifrovací hru v tajemných prostorách hradu doplněnou o další matematické hrátky a soutěže, biologové ukázali přírodu pod mikroskopem, jinde jste si mohli nechat udělat otisk svého prstu a odnést si jej na památku domů, o kus dál byly k vidění demonstrace fyzikálních jevů a spousta dalších atraktivních pokusů a ukázek všeho, co přírodní vědy nabízí.

Pohádka o Chemihurce

Nechyběli ani „docentoherci“ (tři docenti katedry chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, kteří popularizují chemii touto netradiční divadelní formou).

Nové představení zahráli tentokrát spolu s několika studenty, kteří na katedře chemie PřF OU studují. Jejich představení o Chemihurce sklidilo velký aplaus a bavilo po celou dobu nejen děti, ale i dospělé.

V rámci této akce byly také vyhodnoceny soutěže s přírodovědnou tématikou, které byly pořádány ve třech kategoriích: mateřské školy a 1. stupeň základních škol, 2. stupeň základních škol a střední školy. Autoři nejlepších prací dostali v sále hradu hodnotné ceny.

Akce byla realizována v rámci projektu OPVK Svět vědy - záhadný i zábavný, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a také ze státního rozpočtu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků