Hlavní obsah
Obal nové knihy Václava Junka. Foto: reprofoto Robert Rohál

Předvánoční trh obohatila kniha o malých (velkých) válkách 20. století

Václav Junek je autorem knihy Malé (velké) války 20. století a dál…, kterou na předvánoční trh dodalo pražské nakladatelství Petrklíč a jež výrazně a atraktivním způsobem nabízí souvislý řetěz malých, vedlejších válečných konfliktů, tak jak k nim docházelo od počátku 20. století do současnosti.

Obal nové knihy Václava Junka. Foto: reprofoto Robert Rohál
Předvánoční trh obohatila kniha o malých (velkých) válkách 20. století

Autor postupně představuje malé války od jihoafrické búrské přes povstání boxerů, anexi Habeše, anšlus Rakouska, blokádu Berlína, falklandský konflikt až po sovětský a potom i americký Afghánistán. A to v detailu i v širších souvislostech. Vždy představuje čtenáři obě nepřátelské strany, jejich vůdčí osobnosti, vojenský potenciál, a to vše dokresluje značným množstvím informací včetně zajímavého obrazového materiálu.

Publikace, s níž nechybí bohatá fotodokumentace, dokládá, že není malých válek, protože všechny bez výjimky organicky předcházely - nebo po nich následovaly - ty velké. To v tomto případě znamená první a druhou světovou válku ve 20. století i současné celosvětové válčení s terorismem.

Kniha Malé (velké) války 20. století a dál…, kterou vydalo nakladatelství Petrklíč, by neměla chybět ve sbírce žádného znalce či fanouška moderní historie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků