Hlavní obsah
Dr. Gabriele Naldini v tmavě modré čepici uprostřed, napravo od něj MUDr. Stanislav Jackanin z Vítkovické nemocnice, který u zákroku asistoval. Foto: Radka Miloševská

Přední světový proktolog školil ve Vítkovické nemocnici lékaře z celé republiky

Světově uznávaného lékaře Gabriela Naldiniho z Univerzitní nemocnice v Pise pozvala do Ostravy Vítkovická nemocnice, aby zde v pátek 17. ledna pro odborníky na proktologii z celé republiky vedl praktický workshop.

Dr. Gabriele Naldini v tmavě modré čepici uprostřed, napravo od něj MUDr. Stanislav Jackanin z Vítkovické nemocnice, který u zákroku asistoval. Foto: Radka Miloševská
Přední světový proktolog školil ve Vítkovické nemocnici lékaře z celé republiky

Chirurgové z celého Česka tak pod vedením italského kolegy sledovali excelentní provedení unikátních operačních zákroků. Operační program zahrnul ojedinělou operaci rektovaginální píštěle. Dále dvě operace „kýly“ konečníku (tzv. rektokély) a nakonec také dva operační výkony komplikovaných konečníkových píštělí.

„Naši pacienti dostali jedinečnou možnost být operováni jedním z nejzkušenějších chirurgů na tuto problematiku na světě. Proktologické operace provádíme i v naší nemocnici, ale letité zkušenosti v rámci specializace doktora Gabriele Naldiniho, které předvedl v praxi na operačním sále, z něj dělají světovou proktologickou kapacitou, na kterou se v Itálii obracejí pacienti z celé Evropy,“ uvedla vedoucí lékařka pro proktologii Vítkovické nemocnice MUDr. Lucia Havrlentová, Ph.D.

Lékařka Havrlentová se v pátek odborného workshopu účastnila společně s dalšími kolegy z celé republiky, a to včetně předsedy koloproktologické sekce České chirurgické společnosti MUDr. Júliuse Örhalmiho, FASCRS, z Nemocnice Hořovice. Workshopu se dále účastnili lékaři z Pardubické nemocnice, Nemocnice Děčín či Nemocnice Nový Jičín.

„Díky dnešnímu workshopu jsme s kolegy opět technicky zdatnější. S doktorem Naldinim jsme zároveň mohli přímo na místě během operace probrat nejrůznější praktické aspekty těchto zákroků a do budoucna nám dnešní akce přispěje ke zdokonalení úspěšné léčby pacientů s těmito nemocemi přímo na našem pracovišti,“ doplnila MUDr. Havrlentová.

Proktologická péče má ve Vítkovické nemocnici v Ostravě dlouhodobou tradici. „Poskytujeme plné spektrum výkonů v oblasti proktologie a některé zákroky jsme zavedli jako vůbec první v republice, například THD metodu operace hemoroidů. Ročně provedeme okolo 300 proktologických operací a kolem 150 operací tlustého střeva. Návštěva doktora Naldiniho nám pomohla zdokonalit naše praktické dovednosti a upevnila dobré jméno koloproktologie ve Vítkovické nemocnici,“ sdělil MUDr. Stanislav Jackanin, MBA, ředitel Vítkovické nemocnice a odborný garant nemocnice pro koloproktologii, který se odborné akce také aktivně účastnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků