Hlavní obsah
připomenutí výročí Bohumila Hrabala Foto: Marek Velebný

Pražské literární Večery přiměřených depresí oslavily 11 let trvání

V pátek 4. dubna se konal výroční pořad autorského čtení z cyklu Večerů přiměřených depresí, organizovaný Zorou Šimůnkovou a sdružením Literární Vysočina.

připomenutí výročí Bohumila Hrabala Foto: Marek Velebný
Pražské literární Večery přiměřených depresí oslavily 11 let trvání

V kavárně Jiný Kafe v Táboritské ulici v Praze se v pátek 4. dubna konal již 117. večer autorského čtení prózy i poezie s hudebním doprovodem s názvem "večery přiměřených depresí". Pořad oslavil již jedenáct let existence zmíněných autorských čtení literátů nejen z Prahy, ale z celé České republiky.

V prostorách kavárny Jiný Kafe se autorské čtení konají necelé dva roky, dříve byl azylem Večerů přiměřených depresí podnik Obratník (Symbiosa) na Smíchově.

Během výročního večera autorka a organizátorka Zora Šimůnková ze sdružení Literární Vysočina připomněla 100. výročí narození slavného Bohumila Hrabala a hovořila krátce o historii jedenácti let, kdy organizuje autorská čtení.

V pátek 4. dubna vystoupili se svou literární tvorbou Pavlína Vilertová, Veronika Vojířová, Pavel Beerhaan, Marek Velebný a další za hudebního doprovodu Svitky. Po autorském čtení se konala malá tombola pro autory, kde hlavní cenou byl obraz autora Kamila Marcela Hodáčka.

Další díly pátečního autorského čtení se budou konat 23. května a 13. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků