Hlavní obsah
Vodní nádrž Harcov Foto: Martina Bubnová

Prázdniny začínají. Kde se dá na Liberecku a Jablonecku koupat?

Dlouho očekávané letní prázdniny začaly. Kde najdete na Liberecku a Jablonecku nejvhodnější místa ke koupání?

Vodní nádrž Harcov Foto: Martina Bubnová
Prázdniny začínají. Kde se dá na Liberecku a Jablonecku koupat?

Pokud jste přímo z Liberce, určitě musíme zmínit vodní nádrž Harcov. Obyvateli města velmi oblíbená lokalita, ležící prakticky v centru města, která může nabídnout travnatou rekreační plochu, písčitou pláž, venkovní posezení a sportovní hřiště pro plážový volejbal.

Co se kvality vody týče, tak stejně jako tomu bylo minulý rok, je vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi. Podle Krajské hygienické stanice v Liberci se teplota vody pohybuje okolo 13 stupňů Celsia.

Další velmi navštěvovanou lokalitou s velmi bohatým sportovním vyžitím, několika písčitými a travnatými plážemi je vodní nádrž Mšeno v Jablonci nad Nisou. Kvalitou vody je na tom o něco lépe než vodní nádrž Harcov v Liberci, takže návštěvníkům nabídne čistou vodu s teplotou okolo 17 stupňů Celsia.

Vodní nádrž Kristýna v Hrádku nad Nisou. Oblíbené místo k letním vodním radovánkám s písčitými plážemi, rekreačními plochami a kempem, která letos nabízí také čistou vodu vhodnou ke koupání s příjemnou teplotou 20 stupňů Celsia.

Velmi pěkným místem ke strávení letních dní je i vodní nádrž Fojtka, též nazývaná Fojtecká či Mníšecká přehrada. Jak již z názvu vypovídá, nádrž se nachází mezi obcemi Mníšek u Liberce a Fojtka. Přímo v areálu přehrady se nachází volejbalové hřiště, travnatá pláž jak klasická, tak nudistická  a restaurace Na Přehradě, která nabízí skvělé posezení. Fojtecká přehrada se jako každým rokem může chlubit výbornou kvalitou vody, takže určitě stojí za návštěvu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků