Hlavní obsah
Akce se konají tradičně na zahradě Centra Bohuslava Martinů Foto: Klára Kašparová

Prázdninová Polička opět ožije: vrací se Poličské kulturní léto

V Poličce s příchodem prázdnin startuje šestý ročník multižánrového festivalu Poličské kulturní léto. Festival bude návštěvníky bavit v průběhu letních prázdnin a nabídne rozmanitý kulturní program - filmová představení, posezení s hudbou a tvořivé dílny pro děti.

Akce se konají tradičně na zahradě Centra Bohuslava Martinů Foto: Klára Kašparová
Prázdninová Polička opět ožije: vrací se Poličské kulturní léto

Tradiční letní kino se vrátí první červencový pátek a s ním na filmové plátno legenda Hvězdných válek. První filmová projekce tak návštěvníky zavede do předaleké galaxie. V letošním filmovém balíčku návštěvníci najdou komedie, akční, dramatické i dokumentární podívané.

„Letošní ročník festivalu je poněkud komornější. Věříme však, že si návštěvníci nenechají ujít promítání pod širým nebem a doufáme, že nám i v letošním ročníku zachovají přízeň,“ uvedla Alena Jandlová, organizátorka festivalu.

V prázdninové kulturní nabídce mohou návštěvníci čekat kromě filmových představení také rozmanitý doprovodný program. Na své si přijdou milovníci hudby při nedělních posezeních s harmonikou a lidovými písničkami.

Nabídka kulturních akcí je určena nejenom dospělým návštěvníkům, ale i dětem. „Prázdninový program dětem zpestříme tvořivými dílnami a filmy. V srpnu nebude chybět tradiční rodinný festival Skřítkování, kterému budou na filmovém plátně i v tvořivé dílně vévodit oblíbení žluťásci Mimoni,“ dodala Alena Jandlová.

Kompletní červencový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Poličské kulturní léto pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s o.s. MaTami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků