Hlavní obsah
Na fotografii: vpravo - Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6; vlevo - Věra Doušková, přesedkyně Potravinové banky Praha Foto: Adam Halmoši

Praha 6 podporuje potravinovou sbírku

Městská část Praha 6 a Potravinová banka Praha společně zahajují akci „Šestka jídlem neplýtvá“. Během dvou týdnů bude možné do budovy úřadu Prahy 6, čtyř informačních kanceláří a na adventní farmářské trhy přinášet různé potraviny pro pražskou potravinovou banku.

Na fotografii: vpravo - Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6; vlevo - Věra Doušková, přesedkyně Potravinové banky Praha Foto: Adam Halmoši
Praha 6 podporuje potravinovou sbírku

Sbírka začíná v úterý 9. prosince a potrvá do úterý 23. prosince.

„Pražská potravinová banka zajišťuje pomoc pro více než 90 organizací, které poskytují potraviny přibližně deseti tisícům lidí. Kolik tun potravin, které přitom nejsou prošlé ani nepoživatelné a mohly by dále pomoci, končí každý týden na skládce, se radši ani netroufám hádat. Proto jsme se rozhodli, že banku v jejím úsilí zastavit plýtvání potravinami podpoříme a věřím, že na Praze 6 se do této akce zapojí co nejvíce obyvatel. Jde o jednoduchou a rychlou formu pomoci," řekl Ondřej Kolář, starosta Prahy 6.

Mezi odběrateli banky jsou zařízení pro děti bez rodičů, pro osoby v krizi, pro mládež s hendikepem, pro osoby bez domova a další skupiny obyvatel ohrožené sociálním vyloučením. Všem těm mohou (nejen) občané Prahy 6 pomoci.

„Pražská potravinová banka funguje od roku 2009. Za více než pět let existence je Praha 6 vůbec první radnicí nejen v Praze, ale v celé České republice, která České Federaci potravinových bank nabídla pomoc a uspořádá sbírku potravin společně s námi. Kdokoliv bude chtít darovat potraviny, má možnost je přinést na pět míst vyhrazených úřadem a my už se postaráme o to, aby se dostaly k potřebným," řekla Věra Doušová, předsedkyně Potravinové banky Praha.

„Je hodně lidí, kteří by chtěli konkrétně pomoci potřebným a potravinová banka jim umožní učinit tak jednoduše a prakticky. Dokáže pružně a adresně distribuovat potraviny, které pro někoho mohou být přebytečné, nebo které se rozhodl věnovat na dobré účely,“ řekl Marián Hošek, odpovědný za rozvoj sociální problematiky Prahy 6.

Kde a kdy můžete pomoci?

Na tato místa můžete přinášet potraviny vždy od pondělí do čtvrtka od 8:00 hodin do 16:00 hodin:

Hlavní budova Úřadu městské části Praha 6, Čs. armády 23, Praha 6, tel. 220 189 111,

Kancelář Delta, Vlastina 888/34, Praha 6, tel. 233 312 225,

Kancelář Bělohorská, Bělohorská 1655/110, Praha 6, tel. 233 352 310,

Kancelář Petřiny, Čílova 304/9, Praha 6, tel. 235 350 828,

Sem můžete přinášet potraviny vždy v pondělí a ve středu od 8:00 hodin do 14:00 hodin: 

Kancelář DOLNÍ SEDLEC, V Sedlci 41/20, Praha 6, tel. 224 315 282.

Sbírka bude také na farmářských trzích na Kulaťáku: Potravinová banka Praha svůj speciální stánek - v pátek 12., v sobotu 13., v pátek 19. a v sobotu 20. prosince vždy v pátek od 13 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

„Farmářské trhy na Kulaťáku podporují již 5 let nejen  prodej kvalitních potravin, ale i různé charitativní projekty. Jsem velmi ráda, že se nyní tyto naše snahy spojují a potraviny od farmářů poputují k lidem, kteří potřebují pomoc," řekla Andrea Vodňanská za Občanské sdružení Farmářské trhy.

Co můžete přinést? Potraviny, zeleninu, ovoce, cukrovinky, mléko a mléčné výrobky, kakao, konzervy, trvanlivé uzeniny, těstoviny, rýži a další potraviny, u nichž ještě neskončila doba expirace. Vítány jsou také čistící a hygienické prostředky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků