Hlavní obsah
Foto: Jan Pařík

Poslední kolo dorostenecké extraligy korfbalu rozhodlo o adeptech na bronz

Poslední kolo nejvyšší české dorostenecké soutěže v korfbalu určilo složení souboje o bronz. Už dřív bylo jasné, že si to ve finále rozdá Nový Lískovec a Znojmo, nyní už je také jisté, že o třetí místo se utkají Brno s Náchodem.

Foto: Jan Pařík
Poslední kolo dorostenecké extraligy korfbalu rozhodlo o adeptech na bronz

MINITURNAJ V NOVÉM LÍSKOVCI

Šenov ještě do víkendu živil naději, že se probojuje na konečné čtvrté místo tabulky. Jenže jeho konkurent z Náchoda nejprve v sobotu dvakrát vyhrál a poté v neděli zvítězil i v přímém souboji v Brně. Náchod vyhrál 23:13 a může se těšit na boj o bronz s Brnem.

„Náchod ukázal, že má kvalitnější kádr než my. Od začátku jsme na něj ztráceli a zaslouženě prohráli,“ uznal kouč Šenovských Roman Musialek férově.

Jeho svěřenci poté padli i s lídrem z Nového Lískovce 6:36 a favorit na titul přehrál 25:12 i Náchod. Brněnský tým tak ukázal, že to ve své první sezóně myslí s titulem vážně.

„Jde o nejlepší celek této kategorie. Díky posílení z Prostějova má výborný tým a Znojmo to bude mít ve finále složité. I tak se Jihomoravané určitě nevzdají a o primát se porvou,“ odhaduje šenovský Musialek.

SK Plhov Náchod U19 - KC Šenov - ZŠ U19 23:13 (14:9)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Hurdálková Tereza 4, Kolářová Denisa 4, Kuncová Anna 4, Novotný Jakub 4, Šmíd Filip 4 - Macek Lukáš 5, Holubčík Jakub 3, Holubčíková Kristýna 2, Škrob Daniel 2.

SK Plhov Náchod U19 - KK Brno Nový Lískovec U19 12:25 (9:15)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Hurdálková Tereza 4, Kolářová Denisa 4, Štěpánová Pavlína 2 - Galíček Petr 8, Šnajdr Petr 5, Leznar Adam 4.

KK Brno Nový Lískovec U19 - KC Šenov - ZŠ U19 36:6 (12:3)

Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Galíček Petr 8, Cupáková Markéta 7, Šnajdr Petr 7 - Macek Lukáš 3.

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Na palubovce suverénně posledního celku soutěže Kutné Hory Náchod přehrál Brno 20:15 a poradil si i 19:14 s domácími. Ti sehráli poměrně vyrovnaný duel s Brňany, přesto padli 19:23.

„Bohužel jsme po dlouhé době nedali do kupy osm hráčů. Byly jarní prázdniny a nenašel se jiný vhodný termín. Odjeli jsme v sedmi a to je těžké. S Náchodem šlo o test před soubojem o bronz a na to, že jsme hráli v oslabení, jsme to celkem zvládli. Paradoxně se nemohla prosadit naše čtveřice, kdežto trojice obstála. S Kutnou Horou jsme o vítězství rozhodli až v posledních deseti minutách. Kdybychom nevyhráli, bylo by to s námi špatné,“ sdělil brněnský kouč Ondřej Fridrich.

SK AFK Respo Kutná Hora U19 - SK Plhov Náchod U19 14:19 (3:7)

Rozhodčí: Petr Dufek. Nejlepší střelci: Mensová Miloslava 5, Mensová Anežka 4, Šuhajová Lucie 3 - Hurdálková Tereza 6, Štěpánová Pavlína 6, Novotný Jakub 3.

KK Brno U19 - SK Plhov Náchod U19 15:20 (8:8)

Rozhodčí: Petr Dufek. Nejlepší střelci: Drábková Dominika 6, Jemelíková Vendula 2, Kovář Filip 2, Pospíšil Marek 2, Sahatciu Sára 2 - Hurdálková Tereza 4, Kolářová Denisa 3, Novotný Jakub 3, Šmíd Filip 3.

KK Brno U19 - SK AFK Respo Kutná Hora U19 23:19 (12:9)

Rozhodčí: Petr Dufek. Nejlepší střelci: Kovář Filip 13, Jemelíková Vendula 4, Drábková Dominika, Sahatciu Sára 2 - Mensová Anežka 10, Šuhajová Lucie 3, Jukl Jan 2.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků