Hlavní obsah
Foto: Ondřej Smolka

Poslední dny se Salvadorem Dalím ve Valašském Meziříčí

Výstava světoznámého umělce Salvadora Dalího v meziříčském Muzejním a galerijním centru se blíží do finále. Ještě než se tak stane, uskuteční se dva doprovodné programy. V úterý 3. října Filmový večer a následující den, ve středu 4. října Komentovaná prohlídka kurátorem Miroslavem Houškou.

Foto: Ondřej Smolka
Poslední dny se Salvadorem Dalím ve Valašském Meziříčí

Přes tři měsíce trvající výstava výběru z díla jedinečného surrealistického malíře Salvadora Dalího skončí v jižním křídle zámku Žerotínů už v neděli 8. října. Ti, kteří nechávali návštěvu na poslední chvíli, tak mají poslední šanci se na hlavní výstavu letošního roku vydat. Ale ještě než Dalí z Valmezu odcestuje, tak se uskuteční dva doprovodné programy.

V úterý se v samotných prostorách výstavy uskuteční tradiční Filmový večer v MaGC, který přiblíží surrealismus v oblasti filmu. Promítat se zde totiž budou filmy Andaluský pes (1929) a Zlatý věk (1930 z dílny Salvadora Dalího a Luise Buñuela.

Filmem Andaluský pes vstoupil surrealismus, který do té doby dominoval zejména ve výtvarném umění a v literatuře, také do oblasti filmu. Zlatý věk na něj ideově navazuje, zůstává věrný surrealistickým principům, ale jeho forma dostává poněkud ucelenější a spořádanější ráz, přibývá provokativních scén s cílem šokovat a otevřeně útočit na společnost, její morálku a hodnoty. 

Následující den se uskuteční závěrečná Komentovaná prohlídka výstavy s jejím kurátorem Miroslavem Houškou z Galerie GOAP. Ta první, srpnová, sklidila velké ohlasy, a návštěvníci se blíže dozvědí o samotném Salvadoru Dalím, jeho obrazech, vystavených sochách, technice i surrealismu.

Další informace o doprovodných programech i cenách vstupného naleznete na stránkách www.magc.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků