Hlavní obsah
Po příjezdu na místo Foto: Karla Fodorová

Pomáhají, ale nemluví o tom

Kdo rychle dává, dvakrát dává. Po povodních to platí dvojnásob. Morava pomohla Čechám.

Po příjezdu na místo Foto: Karla Fodorová
Pomáhají, ale nemluví o tom

Řeč je o dobrovolnících z Bohumína, kteří pomáhali letos v červnu při povodních. Pomáhali vytrvale a nezištně, ale veřejně o tom nemluví.

Z obrazových zpráv a televizního zpravodajství bylo po pár dnech víc než zřejmé, že bude zapotřebí včas vyslat do postižených oblastí humanitární pomoc. Je to vždycky svízelná situace, když místo domova máte hromadu mokrého nábytku a všude bahno.

Reagovaly místní firmy a soukromé osoby a jednou z nich byl i starosta Čeladné Pavol Lukša. Dobrovolníky podpořil nejen svou vitalitou a chutí pomoci, ale poskytl i finanční příspěvek, který doplnil darované menší částky. Bez nich by vůbec nebylo možno včas materiální pomoc, kterou poskytly firmy, do Čech odvézt. Přesně v duchu hesla „Kdo rychle dává, dvakrát dává“.

Humanitární cesty byly dvě. Při první byly obdarovány prostřednictvím Sborů dobrovolných hasičů obce Neveklov, Jablonná nad Vltavou a Ouštice. Druhá cesta s pomocí směřovala do Hřenska a okolí. Zde se dobrovolníci zdrželi tři dny, aby pomáhali uklidit nejen veřejná prostranství, ale také nejvíce postiženým rodinám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků