Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.

Policisté pravděpodobně zachránili muži život, hrozilo mu vykrvácení

Před vykrvácením zachránili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení v obci na Zlínsku sedmadvacetiletého muže, který se zranil na rukou. K místu události, která se stala minulý týden, vyjela hlídka na základě oznámení.

Ilustrační foto. Foto: Vlastimil Langer, PhDr.
Policisté pravděpodobně zachránili muži život, hrozilo mu vykrvácení

„Policisté po příjezdu uviděli v trávě ležet muže s hlubokými řeznými ranami o délce přibližně 15 centimetrů na obou předloktích. Snažila se ho ošetřit žena, která událost oznámila. Vedle mladíka ležel nůž s čepelí dlouhou 12 centimetrů,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Zraněný s policisty nekomunikoval, nereagoval na podněty, byl bledý a silně krvácel.

„Poskytli mu proto předlékařskou pomoc, obě ruce mu zaškrtili škrtidlem a použili několik tlakových obvazů, aby zabránili dalšímu krvácení,“ popsala jejich zásah mluvčí.

Policisté, kteří mají speciální zdravotnické proškolení, další zranění nezjistili. Zkontrolovali životní funkce a tepelný komfort muže zajistili jeho zabalením do izotermických fólií. Po příjezdu záchranářů ještě asistovali u převozu zraněného do nemocnice.

„Lékař konstatoval, že policisté sedmadvacetiletému muži včasným zásahem a zástavou krvácení s největší pravděpodobností zachránili život,“ dodala Monika Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků