Hlavní obsah
Ukázka nástrojů, bez kterých se paličkování neobejde. Foto: Muzeum lidových krojů

Pokus o nový český rekord v paličkování krajek zažije zámek v Úholičkách

V sobotu 4. května se na zámku v Úholičkách a jeho zámecké zahradě, přibližně 10 km severně od Prahy, uskuteční pokus o překonání stávajícího českého rekordu v paličkování krajek, a to s mezinárodní účastí.

Ukázka nástrojů, bez kterých se paličkování neobejde. Foto: Muzeum lidových krojů
Pokus o nový český rekord v paličkování krajek zažije zámek v Úholičkách

Akci pořádá občanské sdružení Lidové kroje a lidová tvorba ve spolupráci s Občanským sdružením Zámek Úholičky, a to za podpory řady dalších příznivců.

Organizátoři srdečně zvou všechny české i zahraniční krajkářky, jakož i krajkáře, a to bez rozdílu věku. Akce vypukne v sobotu 4. května v devět hodin dopoledne, kdy bude otevřena zámecká zahrada. Zámecká výstava bude otevřena o hodinu později. O půl jedenácté bude zahájen program pro děti.

V čase oběda bude za účasti komisaře z pelhřimovské Agentury Dobrý den zahájeno sčítání přítomných krajkářek i krajkářů, a to přímo během paličkování. Pokud bude součet aktivních účastníků vyšší než 727 osob, bude slavnostně vyhlášeno překonání stávajícího tuzemského rekordu.

Ve dvě odpoledne budou moci zejména děti navštívit místní zámecké loutkové divadlo, o třetí hodině po obědě bude zahájeno losování tomboly.

Organizátoři srdečně zvou k účasti, rozhodně není třeba se předem povinně registrovat. Pokud budete mít k akci jakékoliv dotazy, ráda je zodpoví Věra Čurdová, a to buď na mobilním čísle 737 907 979 nebo na emailu muzeum@lidovekroje.cz, kam v případě větších skupinek organizátoři prosí zaslat jmenný seznam.

Do Úholiček v okrese Praha-západ se snadno dostanete jak autem, či autobusem ze směru Suchdol nebo Horoměřice a dále přes Černý Vůl a Velké Přílepy, tak vlakem po trati 091 z pražského Masarykova nádraží směrem na Kralupy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků