Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Podvodníci na Berounsku se vydávají za kamarády blízkých osob

Jako na běžícím pásu se ze všech stran na nás valí podvody. Na sítích, v obchodním styku, ale i při osobním kontaktu. Berounští policisté 8. února zaznamenali dva případy, kdy se neznámí muži vydávali ženám za kamarády jejich syna. Chtěli půjčit peníze na taxi, ale ženy jim naštěstí nenaletěly.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Podvodníci na Berounsku se vydávají za kamarády blízkých osob

Chtěli si půjčit na taxi

V obou případech pod legendou, že je kamarádem jejich syna, a že potřebuje půjčit peníze na taxi. V prvním případě požádal poškozenou, aby mu zapůjčila mobilní telefon, že si potřebuje jejímu synovi zavolat. Ta mu telefon skutečně půjčila a podezřelý uskutečnil hovor. Policisté následně zjistili, že muž hovor pouze předstíral. Žena byla velice obezřetná a žádné peníze na taxi podezřelému nedala.

„Poté co odešel, volala svému synovi, který ji řekl, že žádného kamaráda za ní neposlal a že takového známého nemá. V druhém případě postupoval podezřelý ve stejném duchu, rovněž uskutečnil fiktivní telefonát z mobilu poškozené, navíc věděl i jméno její vnučky, jejíž fotografii měl možnost vidět v jejím domě. Ani v tomto případě mu žena žádné peníze nedala, s tím, že u sebe finanční hotovost nemá. Následně vše oznámila policistům, stejně jako poškozená v prvním případě. K popisu neznámého podezřelého ženy uvedly, že v prvním případě se představil jako pan Musil, v druhém případě jako pan Novotný,” informovala mluvčí Policie ČR v Berouně Marcela Pučelíková.

Možná jde o organizovanou skupinu

V prvním případě uvedla poškozená, že se mělo jednat o muže ve věku 30 - 35 let, výšky 160 – 170 cm, špinavě blond vlasy, česané dozadu, dolní zuby výrazně žluté, pravděpodobně od kouření, oblečen do černého kabátu a džínových kalhot.

Druhá žena uvedla k popisu podezřelého, že měl být vysoký zhruba 180 – 185 cm, krátce střižené černé vlasy, oblečen do tmavé bundy, světlých kalhot a na nohou světlé sportovní boty. Policisté nevylučují, že by se mohlo jednat o skupinu pachatelů, kteří se pod různými legendami snaží ze seniorů vylákat finanční hotovost.

Není vyloučeno, že tito muži budou mít snahu oslovit i další seniory, a to nejen v berounském okrese. Pokud by došlo k případu, že jim někdo z oslovených lidí peníze poskytne, může se jednat o trestný čin podvod, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Poznatky volejte na linku 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků