Článek
Chtěli si půjčit na taxi
V obou případech pod legendou, že je kamarádem jejich syna, a že potřebuje půjčit peníze na taxi. V prvním případě požádal poškozenou, aby mu zapůjčila mobilní telefon, že si potřebuje jejímu synovi zavolat. Ta mu telefon skutečně půjčila a podezřelý uskutečnil hovor. Policisté následně zjistili, že muž hovor pouze předstíral. Žena byla velice obezřetná a žádné peníze na taxi podezřelému nedala.
„Poté co odešel, volala svému synovi, který ji řekl, že žádného kamaráda za ní neposlal a že takového známého nemá. V druhém případě postupoval podezřelý ve stejném duchu, rovněž uskutečnil fiktivní telefonát z mobilu poškozené, navíc věděl i jméno její vnučky, jejíž fotografii měl možnost vidět v jejím domě. Ani v tomto případě mu žena žádné peníze nedala, s tím, že u sebe finanční hotovost nemá. Následně vše oznámila policistům, stejně jako poškozená v prvním případě. K popisu neznámého podezřelého ženy uvedly, že v prvním případě se představil jako pan Musil, v druhém případě jako pan Novotný,” informovala mluvčí Policie ČR v Berouně Marcela Pučelíková.
Možná jde o organizovanou skupinu
V prvním případě uvedla poškozená, že se mělo jednat o muže ve věku 30 - 35 let, výšky 160 – 170 cm, špinavě blond vlasy, česané dozadu, dolní zuby výrazně žluté, pravděpodobně od kouření, oblečen do černého kabátu a džínových kalhot.
Druhá žena uvedla k popisu podezřelého, že měl být vysoký zhruba 180 – 185 cm, krátce střižené černé vlasy, oblečen do tmavé bundy, světlých kalhot a na nohou světlé sportovní boty. Policisté nevylučují, že by se mohlo jednat o skupinu pachatelů, kteří se pod různými legendami snaží ze seniorů vylákat finanční hotovost.
Není vyloučeno, že tito muži budou mít snahu oslovit i další seniory, a to nejen v berounském okrese. Pokud by došlo k případu, že jim někdo z oslovených lidí peníze poskytne, může se jednat o trestný čin podvod, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Poznatky volejte na linku 158.