Hlavní obsah
Čtyři miliony korun českých, takovou částku investovalo město Plzeň do velitelského vozidla VEA-2 Land Rover Discovery se speciálním vybavením. Foto: archiv HZS Plzeňského kraje

Plzeňští hasiči převezmou od města nové velitelské vozidlo

Čtyři miliony korun - takovou částku investovala Plzeň do velitelského vozidla VEA-2 Land Rover Discovery se speciálním vybavením. Na dnešní odpoledne je naplánované předání vozidla a technické speciální výbavy pro řešení mimořádných událostí spojených s povodněmi a likvidací škodlivin.

Čtyři miliony korun českých, takovou částku investovalo město Plzeň do velitelského vozidla VEA-2 Land Rover Discovery se speciálním vybavením. Foto: archiv HZS Plzeňského kraje
Plzeňští hasiči převezmou od města nové velitelské vozidlo

Velitelské vozidlo předá Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje primátor města Martin Baxa a to na požární stanici Plzeň Košutka.

"Vozidlo je určeno pro jízdu ve špatně průjezdném terénu a pro dopravu zmenšeného družstva do lokalit, kde není možný zájezd cisteren,” uvedl ředitel územního odboru Plzeň Pavel Musil.

"Dále jej budeme využívat pro dopravu lezeckého družstva v nepřístupném terénu. Ve zvětšeném úložném prostoru je možné přepravovat stan, který může sloužit jako jednoduché velitelské stanoviště a zároveň zázemí pro zasahující hasiče,“ doplnila informace Alena Marešová, tisková mluvčí hasičského záchranného sboru.

Vedle velitelského vozidla pomohou hasičům v jejich práci také nové přetlakové chemické obleky Trellchem EVO, suché obleky do vody, čluny a nafukovací stany s osvětlovacím balonem. "Tyto prostředky výrazně zvýší akceschopnost jednotek HZS v případě povodní a nehod s nebezpečnými látkami. U déletrvajících zásahu se doplněním stanu a osvětlovacího balonu zkvalitní tylové zajištění zasahujících hasičů," uvedl Pavel Musil.

Podle informací tiskového oddělení Magistrátu města Plzně přispívá město ročně profesionálním hasičům od roku 2007 na vybavení částkou v celkové výši od 2,5 do 4 milionů korun. Pro letošní rok je, stejně jako v roce 2010, v rozpočtu odboru krizového řízení částka 4 miliony korun.

V roce 2007 byla provedena rekonstrukce automobilního požárního žebříku, v roce 2008 došlo k rekonstrukci technického automobilu a rok poté k nákupu hydraulického a vyprošťovací nářadí a manipulační plošiny.

"K výraznější formě spolupráce mezi městem a Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje došlo po zkušenostech s povodněmi v roce 2002. Tehdy byla uzavřena smlouva o dlouhodobé spolupráci mezi oběma subjekty,“ sdělil vedoucí odboru krizového řízení plzeňského magistrátu Petr Liška.

Obdobná pozornost je ze strany města věnována také jednotkám sboru dobrovolných hasičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků