Hlavní obsah
Barevné papíry na přáníčku i na deskách knih Foto: Eugenie Hančarová

Pestré Velikonoce v Muzeu knihařství v Rožďalovicích

Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích bude mít otevřeno po celé velikonoční svátky. Na Velký pátek si navíc návštěvníci zkusí v rámci prohlídky barvení papíru. Knihařské papíry si totiž zruční knihaři vyráběli sami.

Barevné papíry na přáníčku i na deskách knih Foto: Eugenie Hančarová
Pestré Velikonoce v Muzeu knihařství v Rožďalovicích

Jaro hýří pestrými barvami, a tak knihařská dílna muzea nabízí možnost zpestřit si jarní svátky vlastní tvorbou. I když to bude jen na chvíli v rámci prohlídky dne 19. dubna - na Velký pátek. Návštěvníci si zkusí zajímavou techniku barvení papíru, který pak použiji pro velikonoční výzdobu nebo přáníčko.

Také v ostatní dny prodlouženého velikonočního víkendu bude otevřeno a ke stálé expozici a výstavám přibude malá ukázka zdejších ručně barvených knihařských papírů, používaných na potahy knižních desek.

Muzeum včetně historické knihařské dílny lze o Velikonocích navštívit od pátku 19. až do pondělí 22. dubna vždy od 10 do 16 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků